Google radí, jak se (ne)chovat ke Google Glass

Google radí, jak se (ne)chovat ke Google Glass

Google reagoval na videa, která se před několika měsíci na YouTube, a vytvořil krátkou příručku o tom, jak se chovat k brýlím. Chce tak upozornit a podotknout, že Google Glass nejsou nesmrtelné. Radí proto, abychom nenatáčeli ostatní lidi bez jejich vědomí, nastavovali si zámky displeje a neprovozovali s brýlemi náročné sporty… Nyní se nabízí otázka – dodrží to někdo?

Kdybychom se trošku prohrabali v YouTube, našli bychom poměrně velké množství zábavných a parodických videí na jednu z „horkých novinek“ společnosti z Mountain View. Proto tedy Google reagoval na špatné využívání a chování se k novým Google Glass. A protože Google velice rád vytváří nová slova (Googler, Googlit…), vytvořil i pro lidi, kteří se k brýlím nechovají bravurně nový pojem – glasshole (asi bych to přeložil ve smyslu – brýlový otvor)

Máme vás rádi, Google

Proto na tyto lidi s důrazem vzpomíná googlovská příručka, která pojednává o tom, jak se s Google Glass chovat na veřejnosti. Nejedná se však o žádnou diktaturu nebo rozkazy. Google chce spíš ukázat na správnou etiketu a ochranu své pověsti při používání těchto moderních brýlí.

frames_split

Uživatelé Google Glass jsou už po celém světě

„OK, Glass“

Vývojáři doporučují, aby vlastníci Google Glass prostřednictví těchto brýlí objevovali svět a používali hlasových příkazů ve chvíli, kdy jim to jejich omezená kapacita rukou nedovoluje (prostě, když mají plné ruce práce). Jasně, že vás ihned napadne milion způsobů, jak se dají brýle zneužít, např. natáčením ostatních lidí bez jejich vědomí.

Google_GLASS_RPatterson_LR069

Používání Touchpadu

Data pod zámkem

Dalším poměrně důležitým doporučením Googlu je ochrana svých dat, takže aby nedošlo ke ztrátě a následnému zneužití jistých důvěrných informací, doporučuje uživatelům Google Glass používání a nastavení zámku displeje, který jaksi zlodějíčkovi nedovolí se podívat na vaše důvěrná data (což ho zaručeně v jisté míře rozzlobí).

Google_GLASS_RPatterson_LR104

Google Glass za každé příležitosti (pokud to pravidla dovolí)

 

Google chce vylepšovat, potřebuje proto feedback

A nyní přejdeme k poslednímu doporučení od Google, což je feedback, což asi každému dojde, že Google se potřebuje vylepšovat, takže právě proto žádá uživatele, aby byli tak ochotni a poskytovali stručnou a jasnou zpětnou vazbu, aby brýle mohly být co nejlepší.

Google_GLASS_RPatterson_LR129

Jak lehce se pracuje s Google Glass

Náročné sporty brýlím nesluší

Probrali jsme se přes googlovská doporučení a nyní nás čeká opak. Autoři brýlí nedoporučují využívání Google Glass v náročných sportech, ve kterých hrozí jisté nebezpečí, že by se brýle mohli poškodit nebo v horším případě rozbít. Hold, každý uživatel Glass musí použít svůj rozum, a usoudit, zda je vhodné jít na vodní lyžování či jízdu na divokém býkovi s poměrně drahou věcičkou, jako je Google Glass.

shades_active

Sportujte s Google Glass, ale pozor!

Velká míra zvědavosti

Další, na co se musí uživatel Google Glass připravit je jistá zvětšená míra zvědavosti. Asi téměř každý se vás bude vyptávat, co to máte, a na vás nezbývá nic jiného než jim to zdlouhavě vysvětlit (jedině u sebe nosit nějaké letáčky, ale nejsem si jistý, že to pomůže).

_MG_9942

Google Glass jsou jako telefony, akorát menší

Pravidla jako pro telefony, bohužel…

A na závěr – neopomínejte, že pro tyto brýle platí stejná pravidla jako pro telefony. Kde jsou telefony zakázány, tam jsou zakázány i brýle.

foto, zdroj: GoogleGlass

 

Komentáře

Nahoru