Google se snaží pomoci lidem s Parkinsonovou chorobou

Google se snaží pomoci lidem s Parkinsonovou chorobou
Jezení lžičkou je pro nás úplnou banalitou. Občas nad totou činností ani neuvažujeme, avšak lidé trpící Parkinsonovou chorobou to tak jednoduché nemají. Vždycky u nich není pečovatelská služba, která by jim pomohla při konzumaci jídla, takže si leckdy musí pomoci sami. Vědci Michiganské univerzity se tedy rozhodli, že se pokusí zlepšit kvalitu jejich života.

Není to tak dávno, co kalifornská společnost Google koupila pro svoje laboratoře Google X projekt s čočkami, které budou usnadňovat život především pro lidi trpící cukrovkou, neboť jim budou měřit hladinu cukru v krvi. Google se také zapojil do projektu pro pomoc lidem s Parkinsonovou chorobou, případně s jiným nerovými poškozením.

Technologie, který tlumí nervové otřesy

Původně společnost z San Francisca, nyní i Google chtějí dát do praxe zařízení, které by mělo těmto lidem pomoci s nekontrolovatelným třesením rukou. Technologie se nazývá Lift Ware Active Tremor Cancellation. Ta však tlumí pouze neovladatelné nervové otřesy.

Zařízení nazvané LiftWare dokáže vytvořit jakýsi přídavný „držák na příbor“. Obsahuje v sobě akumulátor, který se stará o celý elektronický mechanismus. Celé zařízení funguje na principu elektrické stabilizace a díky tomu tlumí alespoň (v průměru) 75% otřesů. Již v současné době probíhá řada testů s těžce nemocnými pacienty. Zatím si všichni tuto technologii chválí, neboť jim pomáhá zlepšit konzumaci jídel.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru