Google se stal první společností, která přesáhla miliardu návštěvníků

Google se stal první společností, která přesáhla miliardu návštěvníků

Společnost Google má další významný triumf. Stala se totiž první společností na světě, která přesáhla svojí měsíční návštěvností jednu miliardu unikátních návštěvníků. Stalo se tak v květnu tohoto roku, jak ve svém červnovém vydání tvrdí společnost comScore. Podle ní stránky Googlu v květnu navštívila 1 miliarda 9 milionů a 699 tisíc unikátních návštěvníků, přičemž o rok zpátky to bylo „jenom931 milionů.

Druhé místo obsadil Microsoft, stejně jako loni. Na jeho stránky přišlo v květnu 905 milionů lidí. Facebook, který se v loňském roce dostal na třetí místo a je na něm stále, přivítal 714 milionů lidí. Čtvrté místo, které patří Yahoo, se v květnu zastavilo na cifře 689 milionů lidí. Pátá Wikimedia, jejíž hlavním projektem je zejména Wikipedia, se může pochlubit přibližně 400 miliony lidmi.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru