Google v mapách ukazuje informace z Waze

Google v mapách ukazuje informace z Waze

V červnu koupil Google izraelskou společnost Waze za více než 1 miliardu dolarů. Waze je známý hlavně díky funkce dopravního hlášení, které poskytují sami uživatelé programu. Nyní tato akvizice přináší první výsledky -uživatelé mobilních Google Maps nyní uvidí nehody a další lokální věci, které uživatelé nahlašují.

Propojení služeb Google Maps a Waze se nás zatím bohužel netýká. Uživatelé budou moci využívat této služby zatím pouze v 13 zemích (Argentina, Brazílie, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Francie, Německo, Mexiko, Panama, Peru, Švýcarsko, Velká Británie a USA). Zatím není jasné, kdy a jestli vůbec bude tato služba dostupná i u nás.

Takhle vypadá propojení Google Maps a Waze

Takhle vypadá propojení Google Maps a Waze

Kromě toho se zlepšila i samotný Waze. Waze nyní obsahuje i vyhledávání Google Search, takže uživatelé Waze budou mít nyní přístup k mnohem více informacím. Nyní tedy bude pro uživatele jednodušší nalézt oblíbené obchody a další místa.

Google se tímto krokem pravděpodobně snaží upevnit svoji pozici jedničky v internetových mapách. Konkurovat se mu totiž snaží jak Apple se svými mapami, tak i Microsoft se svými Bing Maps.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru