Dnes vyšlo 1 článků

Google začíná řadit i podle rychlosti stránek

Google začíná řadit i podle rychlosti stránek

Největší a nejznámější vyhledávač, strýček Google, začal vyhledávání korigovat i podle rychlosti dané stránky. Na pořadí výsledků vyhledávání se tedy projeví i poměrně zásadní změna, kterou Google oznámil v pátek. Pokud bude daná webová stránka pomalá, bude se tedy načítat velice pomalu, může to její pozici ve vyhledávání zásadně ohrozit. Naopak přednost by měla dostat stránka načítající se rychle a ta by se měla posunout ve vyhledávání nahoru. Je však nutné připomenout, že Google ve svém vyhledávání nebude řadit odkazy pouze podle rychlosti.

Větší váhu na pořadí výsledků má jejich relevance. Rychlost stránky se dle údajů Google zatím projevila jen u jednoho procenta vyhledávání. Doposud byl tento nový systém vyhledávání aplikován pouze v oficiální verzi Google.com.

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru