Google začíná reorganizaci Motoroly

Doposud Google nezveřejnil, jakým způsobem hodlá naložit se svojí akvizicí do Motoroly. Zatím pouze zruší kolem 4.000 pracovních míst, což je 20 % všech pracovníků. Asi dvě třetiny propuštěných zaměstnanců budou mimo USA.

Motorola očekává, že touto strategií vytvoří nové obchodní příležitosti a pomůže vrátit svoje mobilní zařízení k ziskovosti. Odcházejícím zaměstnancům poskytne štědré odstupné a služby outplacementu, aby mohli najít nové pracovní příležitosti. Společnost také plánuje uzavřít zhruba třetinu z počtu 94 závodů s důrazem na zachování závodů Sunnyvale v Kalifornii, Chicagu a Pekingu.

Google provedl řadu změn od dokončení akvizice společnosti Motorola v květnu. Ale přesto detaily produktové strategie nejsou příliš známé. Zatím se pouze ví, že Motorola se zaměří na méně výrobků. Bývalý generální ředitel Sanjay Jha odešel po uzavření dohody stejně jako vedoucí manažeři Christy Wyatt, Bill Ogle, John a Juergen Stark Bucher. Noví manažeři jsou Dennis Woodside a bývalý šéf DARPA Regina Dugan, který nastoupil do společnosti Google v březnu a bude vést Motorola Advanced Technology Group.

Zdroj: AllThingsD

Komentáře

Nahoru