Google získal VirusTotal

Společnost VirusTotal nabízí zdarma skenování počítačových virů. Uživatelé mohou předložit soubor nebo URL, které budou zkontrolovány a zdroj služby je varuje, pokud obsahují malware.

Stránky VirusTotal mají více než 40 antivirových a dalších nástrojů pro skenování souborů. Nyní budou tyto stránky vypadat jako součást Google. Také převezmou její strukturu. Google bude těžit z odborných znalostí a má pomoci udržet v bezpečí soubory na webu.

Společnost Google podpoří práci VirusTotal finančně, což je dobrá zpráva pro všechny uživatele internetu. VirusTotal bude i nadále působit samostatně a udrží si partnerství s jinými antivirovými společnostmi a bezpečnostními experty. Neni přesně jasné, co Google plánuje udělat s VirusTotal. Možná službu ponechá pracovat beze změn a jen podpoří finančně rozvoj.

Spekuluje se, že by mohlo dojít k malware skenování u Play Store a prohlížeč Chrome by mohl mít vestavěné další bezpečnostní nástroje. Zároveň by se zlepšil URL blocklist pro vyhledávače. Udržení bezpečnosti online je totiž skutečně obtížné a při přechodu na oblačné služby může docházet k velkým bezpečnostním problémům.

Zdroj: News Softpedia

Komentáře

Nahoru