Hackeři napadli Twitter BBC

Podporovatelé syrského prezidenta Baššára al-Asada se nabourali do účtu britské stanice BBC na sociální síti Twitter. Hackeři stojící za útokem se identifikovali jako členové Syrské elektronické armády, což je skupina, která již v minulosti stála za několika podobnými incidenty. Její terčem se například stala i katarský zpravodajský kanál al-Džazíra. Ta sympatizuje se syrskými povstalci bojujícími proti al-Asadovej armádě.

Čtvrteční útok postihl službu BBC Weather, jejímž prostřednictvím televize zveřejňuje předpovědi počasí. Hackeři na Twitteru jejím jménem zveřejnili několik politických komentářů: „Ať žije al-Asad“, ale nechyběly ani satirické komentáře typu:“Saúdská stanice předpovídající počasí nefunguje, čelně do ní narazil velbloud“. Jedna zpráva se týkala i tureckého premiéra Recep Tayipa Erdogana. BBC už potvrdila, že internetoví piráti prolomili její heslo na Twitteru a případ už vyšetřuje.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru