Dnes vyšlo 1 článků

Hackeři prý zaútočí na iPhony, pokud Apple nezaplatí výkupné

Skupina hackerů se snaží vydírat Apple vzhledem k údajnému přístupu k emailům v iCloud. Skupina hackerů, kteří se označili jako skupina z Turecka, požadují výkupné výměnou za smazání dat, kterými by mohli vymazat mobilní zařízení uživatelů Apple.  

Hackeři, kteří se označili jako členové jedné turecké skupiny požadovali 75 tisíc dolarů v bitcoinech (cca 2 miliony Kč) nebo dárkové karty na iTunes v hodnotě 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu Kč) výměnou za smazání citlivých přístupových dat k emailovým účtům uživatelů Apple.

hacker-1446193_1280

Hackeři zaslali do společnosti Apple fotografie pořízené z iCloud a YouTube video, kde ukazují, jakou mohou být pro uživatele Apple produktů hrozbou. Společnost Apple uklidňuje své uživatele, že se nemají čeho obávat a už podnikla veškerá potřebná opatření. Archivovanou komunikaci s hackery firma zaslala příslušným orgánům.

zdroj/foto: motherboard, pixabay

 

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru