Hackeři ukradli uživatelům Xbox miliony liber

Hackeři ukradli uživatelům Xbox miliony liber

V pondělí podnikli hackeři soustředěný útok na uživatele herní konzole Xbox. Lidé ze 35 zemí přišli o miliony liber.

Britští uživatelé ohlašují, že jim zmizelo z herních účtů Xbox Live v průměru 100 liber (zhruba 3000 Kč). Někteří uživatelé ale přišli i o 200 liber. Není stále jasné kolik uživatelů bylo takto okradeno a kolik peněz bylo celkem ukradeno. Provozovatel této služby – Microsoft, již začal napadení hráčských účtů vyšetřovat.

Počítačoví piráti prý kradli po několik týdnů z kreditních karet jen malý obnos peněz, který znesnadňuje odhalení podvodu.

Aby mohli uživatelé Xbox Live využívat, musí si vytvořit svůj herní účet s jedinečným názvem a také svojí postavičku, kde si jí každý uživatel může upravit podle svých představ.

„Informace o údajném hacku je založena na mylném výkladu takzvaného phishingového útoku, který se v tomto případě zaměřil na uživatele komunitní služby Xbox Live.“ Tuto zprávu uvedl Ondřej Kuvík z české pobočky Microsoftu jako reakci na zahraniční zprávu o napadení.

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru