Hackeři ukradli všechny bitcoiny na české burze Bitcash

Nedávno byla napadena česká burza Bitcash specializující se na internetovou měnu bitcoiny. Všichni registrovaní uživatelé přišli o své investice, nyní vymáhají škody, ale prozatím bez úspěchu.

Před několika dny utrpěla bitcoinová scéna v České republice poměrně velký zásah. Konkrétněji burza Bitcash, kde jste měli možnost nakupovat virtuální internetovou měnu v hodnotě několika milionů. Na neznámého pachatele podala včera společnost trestní oznámení.

Hackeři ukradli všechny uložené Bitcoiny a nyní pro všechny uživatele čeká jen přívětivá zpráva

„Server Bitcash.cz byl napaden hackery. Dnes cca v 17:00 bylo prolomeno zabezpečení serveru a vykradena bitcoin peněženka. Bohužel, noční můra se stala skutečností. Řešíme způsob útoku, zabezpečení a co můžeme dál podniknout. Budeme vás informovat.“

 

bc (1)

Bitcoiny, internetová měna

Systém je dobrý nebo špatný?

Tento nedávný útok a krádež bitcoinů ukazuje opět dvojí strany tohoto systému. Může se jednat o zajímavou věc, při které si můžete poměrně hodně vydělat. A další, ale tou zápornou stránkou je riziko, že kdykoliv mohou klienti přijít o své peníze.

Klienti, kteří před dvěma dny o své peníze přišli se dohadují, že budou společnost hromadně vymáhat, aby jim vrátila jejich peníze.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru