Hackerský útok zapříčinil výpadek DNS serveru společnosti O2

Hackerský útok zapříčinil výpadek DNS serveru společnosti O2

Včera ve večerních hodinách přišla řada uživatelů společnosti O2 o připojení k jejímu internetu. Za vším stála porucha na DNS serveru společnosti, dlouho vysela nad tímto problémem spousta otázek, ale nakonec se ukázalo, že za vším stojí hackerský útok.

Problém, který se odehrával včera večer mezi osmou a devátou hodinou večer, se dnes opakoval a to dopoledne mezi devátou a jedenáctou hodinou. Z tiskového prohlášení společnosti vyšlo najevo, že hackerský útok byl během chvíle odhalen a identifikován a zároveň byl hackerovy zablokován vstup do sítě. Provoz všech datových služeb je dnes již v pořádku.

Štítky:

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru