Handicapovaný chlapec se pohybuje bez vozíku – aspoň na fotkách

Fotograf umožnil handicapovanému chlapci na vozíku se opět pohybovat. Mohl si tak alespoň částečně splnit několik svých přání, na které nikdy nezapomene. Napomohla mu k tomu jen prostěradla a pár věcí…

Kvůli svalové dystrofii je dvanáctiletá Luka, upoután na invalidní vozík. Jeho stav je týden co týden horší a mladý chlapec slábne. Avšak díky fotografovi Matejovi Peljhanovi si mohl splnit alespoň nějaké sny, i když jenom částečně prostřednictvím následujících fotek.

Série, kterou tento fotograf nafotil, se jmenuje „Malý princ“. Na fotkách Luka dělá činnosti, které jsou v současnosti jeho snem, a které si už nemůže kvůli svému onemocnění dopřát.

Aspoň v tuto chvíli mladý Luka si vyzkoušel, jaké je hrát basketbal, jaké to je šplhat nebo plavat. Fotky si nevyžadovaly žádné digitální triky (ani zásah photoshopem), jsou prostě utvořeny z pár prostěradel a předmětů.

h1 h2 h3 h4 h6 h7 h8

zdroj: creativelife.cz

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru