Tisková zpráva: Hnutí Úsvit: Odmítáme privatizaci České pošty

Neustávají spekulace politiků o tom, jaká by měla být budoucnost České pošty. Česká pošta je strategická firma jak pro Českou republiku, tak i pro občany, a hnutí Úsvit je přesvědčeno, že musí zůstat v rukou státu. Zastává nenahraditelné činnosti zejména pro obyvatele v regionech a na venkově. V souladu s naším volebním programem odmítáme privatizace strategických státních firem.

Privatizace České pošty by přinesla omezení nelukrativních služeb, což by vyústilo v rušení poboček v malých obcích. To Úsvit odmítá.

Pošta se místo omezování služeb musí naopak soustředit na to, jak rozšířit služby, které lidem poskytuje. Velký prostor vidíme například v telekomunikacích, které jsou pro ni vlastní. Navrhujeme, aby Česká pošta provozovala celoplošné pokrytí České republiky bezdrátovou sítí. Státní úřady a občané by ušetřili za telefonování a internet. Efektem by tedy bylo i zvýšení příjmů obyvatel a nastartování spotřeby. A na doplňkových službách pro firmy i občany by mohl celý systém ještě vydělávat.

Náklady na celoplošné pokrytí by se státu rychle vrátily. Částky, které v ČR platí v současnosti veřejný sektor za tyto služby, jsou totiž značné. Například jen ministerstvo pro místní rozvoj platí ročně za telekomunikace téměř 10 milionů korun. Částku přes 5 milionů ročně hradí ministerstvo financí nebo zdravotnictví. A to jsou jen jedny z tisíců veřejných institucí, kam patří také školy, úřady, zdravotnická a sociální zařízení a tak podobně.

Jediní, kdo by tento návrh neuvítali, jsou současní telefonní operátoři – přišli by o miliardové zisky z našich kapes.

Tomio Okamura – předseda hnutí Úsvit přímé demokracie

Kontakt: Jan Zilvar, tajemník a tiskový mluvčí, mobil 739024400, tiskove@hnutiusvit.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru