Hoří už i iPhony

Pamatujete si na různé zprávy o telefonech Samsung, které shořely? Před třemi měsíci jsme vás například informovali o tom, jak mobil shořel přímo pod polštářem dospívající dívky.  A teď tu máme novinku. Už začaly hořet i iPhony.

Nejnovější iPhone se musel od svého uvedení na trh vyrovnat už se spoustou kontroverzních názorů. Za prvé tu je skandál s ohýbáním. Za druhé malá mezera mezi hliníkovým rámem a krytem, do které se zachytávají vlasy a vousy. A aktuálně se objevil ještě případ muže, kterému iPhone shořel v kapse a způsobil popáleniny druhého stupně.

Shořel po ohnutí

Podnikatel Philip Lechter se byl se svou rodinou podívat v Tucsonu na University of Arizona. Trochu netypicky cestovali rikšou a to se Philipovu iPhonu stalo osudným. Kolo rikšy se totiž dostalo do díry, takže se celá převrátila a to zřejmě způsobilo ohnutí iPhonu. V tu chvíli to Philipa samozřejmě vůbec nezajímalo. Jeho hlavní starostí bylo, zda je v pořádku manželka a syn. Jenže pak ho něco začalo pálit v kapse.

bent-iphone-6-fire

Za shoření iPhonu může očividně jeho ohnutí

Když se podíval pořádně, že se mu z kapsy valí hustý kouř a zápach. Na vém blogu pak popsal, že iPhone 6 hořel, spálil mu džíny, boxerky a výrazně popálil nohu. V zoufalé snaze vytáhnout telefon z kapsy si spálil rovněž bok. Ruka zůstala díky koženému pouzdru na telefonu naštěstí v pořádku.

„Lékař ve své zprávě popsal, že mám na pravé noze popálenou oblast 11,5 x 10,5 cm a klasifikoval to jako popáleninu 2. stupně s popáleninami 1. stupně v okolí,“ popsal Lechter. „Ten smrad byl znepokojující. Cítil jsem, jak se mi pálí noha. Vytáhl jsem Apple iPhone 6 z kapsy a odhodil ho. Někdo z davu diváků na mou nohu vylil sklenici vody, aby uhasili oheň.“

noha

Takhle dopadla Philipova noha

Apple se zatím k celé záležitosti nevyjádřil. Vezme si příklad ze Samsungu, který v podobných událostech oběti odškodňuje aspoň novým telefonem?

Zdroje: LatinTimes, BusinessInsider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru