Hračky mají život: Dobrodružství miniaturních autíček

Švýcarská fotografka vytvořila sérii fotografií s automobily. Avšak po detailním zkoumání zřejmě každý odhalí, že je malá drobnost v nepořádku – velikost. Co ji vedlo k motivaci vytvořit malá autíčka s pěkným pozadím a příběhem?

Hodně lidí má rádo auta různých velikostí, barev, značek a dalších variant. Láska a kreativita u aut může být nevyzpitatelná. Takovým ukázkovým příkladem je švýcarská fotografka Kim Leuenberger. Ta vytvořila sérii fotografií , na kterých zachytila auta v různých scenérií. Avšak po detailném zkoumání až zjistíte, že auta nejsou tak normální, jak by se zdála. Proč? Jsou miniaturní. A v tom je právě kouzlo těchto fotek.

Každá hračka má svůj příběh a svůj život

Jak jsem říkal, nafotila je Kim, které je 21 let a studuje na londýnské umělecké škole. Sama o sobě říká, že je milovníkem hraček, tvrdí o nich, že mají život a vypráví o nich různé příběhy, které se jako fotografka snaží zachytit.

auta auta2 auta3 auta3 auta4 auta4  auta5 auta6 auta7 motorka

 

zdroj: kimleuenberger

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru