Dnes vyšlo 1 článků

Hudba dle vašeho přání a nálady, Seznam spouští nový hudební server, který vás potěší

Seznam.cz už delší dobu avizoval spuštění nové hudební televize Mixér.cz. Plánování se dnes stalo realitou a rodina Seznamu se tak rozrůstá o další zajímavý projekt.

Seznam.cz nedávno překvapil spuštěním dlouho očekávané „Poslední služby“, z níž se nakonec v listopadu loňského roku vyklubal archív životního díla Járy Cimrmana (celá zpráva). Mnoho lidí tedy na Mixér.cz nahlíželo trochu skepticky. Přesto Seznam překvapil.

Mixér.cz je tedy hudební televize. Barvami trochu připomíná Youtube a uživatelé si na něm mohou přehrávat různá videa s písničkami. Web není nikterak chaotický, ba naopak. Seznam videí tvoří jakousi úsečku, nad níž se nachází menu s výběrem kanálů. Uživatel si tedy může zvolit hudbu podle vlastní nálady a ta mu začne hrát.

Seznam náladových kanálů:

  1. České hity, které možná neznáte
  2. Žádné ohrané hitovky
  3. Hudba na párty
  4. Na pohodu a relax
  5. Pořádná dávka energie
  6. České hity, které možná neznáte
  7. Vzpomínky na osmdesátý léta
  8. Vypalovačky z kazeťáku

Seznam ale umožňuje i vytvoření vlastního kanálu. Všechny videoklipy může uživatel označit hvězdičkou a tím je vloží do soukromého playlistu. Musí k tomu být samozřejmě přihlášen.

Je možná trochu škoda, že u videoklipů chybí tlačítka pro sdílení na sociální sítě, což se na internetu stalo už jakýmsi standardem. Mixér.cz navíc nefunguje v ničem jiném než ve Flashi. Mohl by rovněž fungovat na mobilních telefonech, tabletech a podobně. Co se týče kvality videí, mnohdy není příliš vysoká. Zatím je omezena i nabídka videí, která by se snad měla rozšířit.

Zajímavostí je, že na Mixéru nenaleznete reklamu. Seznam zatím žádnou nenasadil. V budoucnu se však po každém desátém přehraném videoklipu objeví reklamní šot.

Služba vypadá zajímavě a mohla by mnoha uživatelům zpestřit pohyb na internetu. Je pouze na Seznamu, jak vychytá počáteční chyby a jak bude službu vyvíjet. Co na ní zatím říkáte Vy?

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru