I uživatelé Yahoo si od příštího roku budou moct šifrovat emaily

I uživatelé Yahoo si od příštího roku budou moct šifrovat emaily

Po tom, co všechno prozradil Edward Snowden, se mnoho technologických firem začalo obhajovat, že jejich data jsou dobře šifrovaná a že NSA ani žádným jiným špionážním agenturám informace neposkytují. Možnost šifrování veškerých emailů začal v letošním roce nabízet Google. Teď se chystá připojit i Yahoo.

Alex Stamos, šéf bezpečnosti v Yahoo, to ve čtvrtek oznámil. Jejich uživatelé prý od příštího roku budou mít možnost přidat si do prohlížeče plugin, který bude šifrování zajišťovat.

Yahoo se spojí s Googlem

Yahoo se tedy chystá poučit od Googlu. I Google totiž přišel s rozšířením, aby si lidé své emaily šifrovali. Ono je to vlastně tak, že Yahoo jen upraví již hotový plugin Googlu. Není to ale proto, že by byli líní si vytvořit vlastní. Pouze chtějí, aby byly oba pluginy kompatibilní – aby si mezi sebou šifrovaně mohli psát uživatelé Gmailu a emailu od Yahoo.

OE-Encrypted Message

Takhle nějak by mohly vypadat vaše šifrované emaily

Pak to bude fungovat tak, že šifrovaný obsah si budou moct posílat pouze dva lidé, kteří mají oba nainstalovaný plugin. Bude jedno, jestli to bude ten od Yahoo nebo od Googlu. Zjednodušeně řečeno emaily budou nečitelné pro každého kromě odesílatele a příjemce.

Můžete to zařídit už teď. Existují různé šifrovací programy, jako je například PGP (Pretty Good Privacy). Ale průměrný uživatel si s nimi většinou neporadí. Google a Yahoo chtějí, aby bylo šifrování jednoduché a mohl ho využívat kdokoliv. Myslíte si, že má cenu, aby byla vaše komunikace šifrovaná?

Zdroje: Mashable, Arstechnica

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru