IBM staví v Kalifornii největší 120 petabytů velké datové úložiště

IBM staví v Kalifornii největší 120 petabytů velké datové úložiště

Magazín Technology Review přišel s novinkou týkající se pole datových úložišť. Společnost IBM se možná rozhodla překonat rekord a v Kalifornii začala stavět největší datové úložiště na světě. To má mít velikost až 120 PB, což je 120 tisíc TB. Tím se stane jasnou jedničkou na světě a několikanásobně překoná dosavadní rekordmany.

Společnost úložiště tvoří pro svého zákazníka, který si nepřeje být jmenován. Nejedná se tedy o žádný experiment. Asi nikoho nepřekvapí, že souborový systém bude nastaven General Parallel File Systém (GPFS) pocházející právě od IBM.

Samotný systém bude složený z 200 tisíc tradičních magnetických rotačních pevných disků (HDD). Vysokootáčkové disky se budou nacházet ve vodě a tak se budou chladit. V systému bude uchováván jeden bilión souborů v ostrém provozu.

Vedoucím celého projektu se stal Bruce Hillsberg, který tvrdí, že se technologie použité při budování tohoto úložiště v budoucnu stanou  základem většiny nových komerčních úložišť.

Zdroj: Technology Review

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru