ICQ 7: Průvodce nastavením

ICQ 7: Průvodce nastavením

Osobně jsem z nového vydání ICQ nadšený. ICQ 7 předčilo moje očekávání a zapůsobilo na mne velice kladně. Již svým vzhledem, nastavením a celkovým dojmem působí skutečně realisticky, moderně a příjemně. Právě proto jsem se rozhodl dát do práce a sepsat tento článek o nastavení ICQ sedmičky, kterou denně používám. Ukážeme si ty nejzajímavější možnosti, které nám kecálek nabízí a řekneme si, jak změnit barvu okna, jak co a kde nastavit a mnoho dalšího. Možná i Vy pak budete ICQ 7 používat.

Přizpůsobení

Jednou ze specialitek ICQ 7 je nastavení barvy oken ICQ. Můžete si jednoduše nastavit barvu celého ICQ pomocí čtverečku v horní části základního panelu. Hned vedle naleznete odkaz do Nabídky, kde můžete přidávat kontakty, navštívit různé ICQ zóny a další. Můžete tam i přejít do nastavení profilu nebo nastavení celého ICQ, kam směřujeme právě my teď.

Hned na úvodní straně Nastavení nalezneme mnoho možností ohledně výběru vzhledu. Zde si zatím moc nevybereme, jelikož galerie ICQ7 vzhledů ještě není funkční. Můžeme si však vybrat jazyk nebo balíček zvuků. Což jsem však vzal jak důležité je správa zvuků, které se kdy mají přehrát. Pomocí zaškrtnutí můžete spravovat zvuky přehrané například při přijetí nové zprávy a další.

V další sekci „Oznámení“, kterou nalezneme po levé straně v menu, nás zaujalo nejvíce nastavení upozornění na různé aktivity kolem našeho ICQ. Můžeme si upravit, zda-li chceme být upozorněni na novou zprávu, pozvání ke službě Xtraz a další a další. Možností je tam samozřejmě více.

Další sekcí je „Stav“, který nám nabízí řadu možností ohledně nastavení našeho statusu. Asi nejvíce využijeme nastavení nečinnosti našeho ICQ. To znamená, jestli se má automaticky nastavit status „Nepřítomen“ tehdy, kdy například odejdeme na oběd, vyvenčit psa, či prostě jen odejdeme od počítače a na něm se nic neděje.

Jistě Vás někdy napadla lepší podoba seznamu kontaktů. Ten si můžeme nastavit v další sekci, kde na nás čeká například možnost úpravy řazení kontaktů podle jména, stavu, či podle ručního nastavení. Zajímavější však je úprava seskupování kontaktů. Chceme-li je roztřídit do skupin, můžeme si to zde nastavit. Stejně tak můžeme ignorovat kontakty, které jsou nepřipojené. To se hodím těm, co mají hodně kontaktů a ty nepřipojené se jim pletou.

Zasílání zpráv

Psaní po ICQ má jednu nevýhodu. Těžko se dělají odstavce. Po stisknutí Enteru se nám zpráva okamžitě odešle a to je na nic. Můžeme si to však opravit v nastavení „Zprávy“, stejně jako zobrazování smajlíků a dalšího.

Přejdeme-li do „Přenos soubor“, kde si můžete upravit průběh přijímání souborů, určitě nás nepřekvapí možnost změny konečného uložení přijatého souboru. Tedy kam se nám má přijímaný soubor uložit. Jednoduchou cestou tak můžeme zadat konečné umístění a nemusí tak hledat po celém počítači, kam že nám to kdo co poslal. Nedoporučuji si nastavit automatický příjem souborů od přátel. Ne vždy Vám totiž musí posílat něco, co skutečně chcete.

Upřesnit

Nastavení pod názvem „Přihlásit“ nám pomůže hlavně s nastavení ICQ po spuštění počítače. Tedy jestli jej chceme ihned automaticky spustit, či ne. Chceme-li si vypnout tu otravnou úvodní obrazovku, můžeme právě zde a stejně tak můžeme změnit i svoje přihlašovací heslo, což je kolikrát velice důležité.

Poslední nastavení, které Vám ukážu je nastavení soukromí. Zde lze upravit vše od sdílení svého stavu s neznámými kontakty, až po prohlížení mých přátel a mnoho dalšího.

ICQ 7 nabízí skutečně mnoho možností a nastavení, některé jsem ani nezmínil. Každý si dle mě vybere a může si tak přizpůsobit svoje ICQ k obrazu svému tak, aby mu vyhovovalo. Doufám, že Vám s tím článek pomohl.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru