Indické město Bombaj zakázalo pořizování selfie po 19 úmrtích

V roce 2014 zemřelo celkem 49 lidí při pořizování selfie, přičemž k 19 úmrtím došlo v Indii. Tamní tisk označuje míru focení sebe sama za selfie horečku. A v reakci na alarmující situaci zakázalo indické město Bombaj pořizování selfie na 16 místech ve městě, které jsou označené jako rizikové zóny.

Vedení města spustilo také informační kampaň, která má poukázat na nebezpečí spojené s pořizováním selfie.

selfie-465563_1280

Selfie zabíjí.

Selfie je pouze snaha získat uznání

Pořizování selfie je snaha vyniknout na sociálních sítích, kterou podporují také zdejší média. Velice často se totiž objevují selfie slavných osobností, a proto se někteří jedinci snaží pořídit autoportrét na zajímavých místech pod bizarními úhly.

Bombajská psycholožka Keerti Sachdeva podotýká, že kořeny tohoto problému by se mohly hledat ve snaze dospívající mládeže uspět a získat uznání mezi svými vrstevníky.

„Adolescenti potřebují cítit, že jsou vnímáni okolím jako chytří a dobře vypadající,“ dodala psycholožka.

selfies-1149816_1280

Vedení města Bombaj zakázalo pořizování selfie.

Vedení města Bombaj zmapovalo nebezpečné zóny, kde je zakázáno pořizovat selfie. Jedná se zejména o vyvýšená místa bez zábradlí a zábran. A na seznamu se objevily také lokality na pobřeží.

Rozhodnutí vedení města podpořila také mediální bouře, která obsahuje příběhy z černé kroniky upozorňující na nebezpečí selfie. Tento měsíc zahynul osmnáctiletý chlapec, který se chtěl na školním výletě vyfotit na skále. Nicméně ztratil rovnováhu a spadl do vody. A zahynul ještě jeden student, který se ho snažil zachránit. Podobná událost se odehrála v Tamil Nadu, kde student vysoké školy při pořizování skupinového selfie spadl ze skály a utrpěl smrtelné zranění hlavy. Na jiném místě zase další tři studenty srazil vlak, protože se chtěli vyfotit na kolejích.

Hned po Indii je v počtu úmrtí v souvislosti s pořizováním selfie na druhém místě Rusko, kde od roku 2014 zaznamenali minimálně sedm obětí. Ve více než 60 % se jednalo o lidi do 21 let, přičemž mužů je dvakrát více než žen. Muži totiž riskují více než ženy.

Zdroj / Foto: Android Authority

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru