Dnes vyšlo 1 článků

Internetem se šíří škodlivé maily pod jménem eshopu Obchody24.cz. Neotevírejte přílohu!

Internetem se opět šíří vlna spamů. Tentokrát se jedná o zneužití jména oblíbeného internetového obchodu Obchody24.cz. Pod tímto jménem jsou totiž rozesílány škodlivé zprávy, které se na první pohled tváří jako klasické potvrzení o objednávce.

A opět nám tu začíná spamovací kauza, kdy se Internetem šíří podvodné maily, které na první pohled působí jako nevinné potvrzení objednávky v e-shopu Obchody24.cz. Avšak zmiňovaný internetový obchod vydal oznámení, že došlo k zneužití jména a je takřka jasné, že maily jsou zavirované. Dle dostupných informací zprávy obsahují počítačový malware, který bývá často označován jako winpe/Kryptik.CEDX.

Maily rovnou mažte a nestahujte přílohu!

Provozovatel internetového obchodu se již nyní obrátil na policii. Patrik Sommer z technického oddělení uvedl, že doporučuje na tyto zprávy žádným způsobem nereagovat a rovnou mazat.

Snímek obrazovky 2015-01-12 v 18.53.12

Jen pro doplnění, reálné obchodní maily obsahují pouze obchodní podmínky ve formátu pdf a nikoliv složky s formátem zip.

Jako odškodnění slevy

Obchod již nyní doufá, že to neodradí potencionální zákazníky. „Již jsme se v této souvislosti obrátili na Policii ČR a jsme připraveni s nimi spolupracovat na odhalení pachatele,” dodal technik. Obchod proto nabídl svým zákazníkům odškodnění v podobě mimořádných slev při nákupu nad jeden tisíc korun.

Zdroj: ČT

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru