Inzerce: Artróza kloubů

I když jsme IT magazín, tak občas lehce zavadíme o témata, která s naším webem souvisí trochu méně. Ale týkají se každého z nás. Zvláště kancelářských myší, které dennodenně sedí za počítačem a nemají tudíž mnoho pohybu. Není proto divu, že spousta lidí pracujících v kanceláři trpí nadváhou. A protože nadváha vede k nadměrnému zatěžování kloubů, trpí také mnoho lidí pracujících v kancelářích tzv. artrózou kloubů.

Artrózu lze v současnosti řadit mezi civilizační choroby a úzce souvisí s životním stylem. Vliv na vznik artrózy kloubů mají zejména genetické dispozice. A také nadměrné přetěžování kloubů. Nejčastěji dochází k přetěžování například při jednostranném pracovním zatížení (vykonáváte stále tu stejnou aktivitu, stejné pohyby a zatěžujete neustále tu samou část těla po celý den).  A nebo dochází k přetížení pohybového aparátu při sportu. Ke vzniku artrózy kloubů je tak jen pomyslný krůček.

Na začátku onemocnění se zpravidla objevuje nespecifická a velice nepříjemná bolest kloubů (zejména při zvýšené námaze). Protože dochází ke zvýšení tření kloubních ploch a snižuje se funkce tlumení nárazů chrupavkou. Často se objevuje pohybová ztuhlost. Může také dojít k otoku kloubů. Léčba probíhá tak, že se subjekt snaží posílit svaly v daných partiích. Artróza kloubů se však dá léčit tak různými dalšími léčebnými metodami. Pokud ke zmírnění bolesti a zlepšení pohybu však stále nedochází, je nutné přistoupit k chirurgické léčbě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru