INZERCE: Čas pořídit si domácí vinotéku

Už se vám víno nevejde do lednice? Musíte volit, zda budete chladit raději láhev vína nebo krabici mléka? Tak to je na čase pořídit si domácí vinotéku. Neměla by chybět v domě nikoho, kdo se vínem zabývá a chce si archivní ročníky dlouhodobě uchovávat.

Průměrnému milovníkovi dobrých vín bohatě vystačí domácí vinotéka s kapacitou 50 – 60 lahví. Většina vinoték má kompresor a funguje jako běžné ledničky. Regulátor snímá vnitřní teplotu, a když stoupne nad nastavenou hodnotu, začne pracovat kompresor a ochladí ji. Kompresor někdy bývá docela hlasitý, ale na druhou stranu tento typ domácích vinoték funguje daleko lépe než tiché termoelektrické chladničky. Ty naopak lákají tichým provozem, nicméně láhve tolik neochladí. Proto doporučujeme spíš kompresorové typy.

liebherr

Liebherr WKb 1812

Ukázkou, že i kompresorové lednice na víno mohou být tiché, jsou vinotéky Liebherr. Liebherr patří společně s Dunavoxem k nejprodávanějším značkám. Jeho ledničky se vyznačují moderním designem, takže se hodí do jakékoliv místnosti vašeho domu, obvykle jsou určené zhruba na šedesát lahví, některé modely zvládají i vícezónové chlazení. To znamená, že si můžete v jedné polovině ledničky nastavit jinou teplotu než druhou. Červené víno by totiž mělo být skladováno při o něco jiných podmínkách než bílé. Každopádně pořídit si malou domácí vinotéku s vícezónovým chlazením téměř nemá cenu. V tak malém prostoru se rozdíl teplot nemá šanci moc projevit.

Pro běžné použití můžeme jen doporučit například model Liebherr WKb 1812. Pojme až 66 lahví, teplota je nastavována v rozmezí 5°C až 20°C, je velmi tichá a hlavně úsporná. Řadí se mezi nejúspornější modely vůbec. Z dalších zajímavostí, které jiné chladničky nemívají, jmenujme vnitřní osvětlení a dětskou pojistku. Zvukovým signálem dokonce upozorní na nezavřené dveře.

number-of-bottle

Naskládání lahví do modelu Liebherr WKb 1812

Upozornění na závěr: Pokud se vám do ledničky nakonec nevejde tolik lahví, kolik uváděl výrobce, není to proto, že by lhal. Jestliže máte láhve různých tvarů, nikdy jich tam tolik nenaskládáte. Počet je uváděn pro standardní Bordeaux lahve.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru