Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Evropský den hudby

Hudba nás již od pradávna obklopuje celý náš život. Je symbolem oslav, smutku. Hudbu poslouchá denně každý a to dobrovolně nebo třeba i nuceně. Vždyť přeci všechny znělky třeba i reklamní, které slyšíme při cestou městem je hudba též. Není tedy divu, že i hudba má svůj svátek.

Evropský den hudby byl vyhlášen již v roce 1982 francouzským ministrem kultury Jacquem Langem. Den byl vybrán právě na letní slunovrat. Důvodem vzniku byla právě stále větší pasivita mladé generace k umění. Svátek hudby byl pojat ve formě happaningu konajícího se ve všech ulicích, parcích a náměstích. Právě z toho důvodu byl vybrán 21. Červen kdy se již očekává teplé a slunečné počasí s vhodnými podmínkami pro koncerty pod širým nebem.

Již od roku 1990 se tento svátek slaví i v našich končinách. Poprvé se sním mohli setkat v několika městech, mezi kterými nechybělo ani to hlavní. A již tehdy to byla velkolepá akce, kde si na své přišli opravdu všichni.

Od tohoto roku se s oslavou tohoto svátku můžete setkat pravidelně ve všech větších městech. Jedná se opravdu o setkání všech hudebníků a to jak těch profesionálních, tak těch amatérských. Seznam hudebních skupin, který najdete v jednotlivých městech, čítá opravdu neskutečné množství. Najdete tu všechny nejrůznější žánry od těch běžných až po ty méně známé.

Letos se v České republice koná již 14. Ročník. Který bude jistě stejně jako ty předchozí velkolepý-

Najděte si tedy program vašeho města na 21.6. kdy tento svátek probíhá. Jistě i vaše město vám nabídne den, kdy hudbu uslyšíte všude kolem vás.

Článků o hudbě vzniká obrovské množství a to prakticky denně. Hudba je fenomén, který tu vždy byl a vždy bude. Pojďte tedy i vy oslavit tento krásný svátek. A jak jinak ho oslavit než právě hudbou.

 

Komentáře

Nahoru