Inzerce: Firemní logo a tvorba loga

Bylo by chybou domnívat se, že k prezentaci vaší firmy bohatě stačí internetové stránky. V dnešní době potřebujete mít nejenom pěkný web, ale také se musíte od ostatních odlišit. K tomu vám poslouží kvalitní logo.

Chcete, aby si právě vaši firmu lidé snadno zapamatovali? Bez vhodného loga se vám to nepodaří. Logo je základ úspěchu. Plní podobnou funkci jako slogan. Logo pomáhá snadno identifikovat vaši firmu mezi stovkami jiných společností. Pomáhá vám odlišit se od konkurence, díky tomu si vás lidé zapamatují hned napoprvé. Vytvořit nějaké logo není nic složitého. Vytvořit však logo, které si budete moci vytisknout na firemní tiskoviny, firemní trička, automobily, propisky a jiné předměty, to již vyžaduje značné úsilí. Tvorba loga je skutečné umění, jen málokterý grafik to dovede. Existuje mnoho povolaných na poli grafiky, ale jen pár vyvolených. Vybírejte si tedy vždy raději grafiky, kteří již mají s tvorbou loga nějaké zkušenosti.

Jestliže jste velká, budete potřebovat logo od profesionála. Pokud má být firma nebo značka jednoduše zapamatovatelná, potřebuje jasně rozpoznatelné logo. Právě kvalitní logotyp a ucelená identita je skvělým způsobem, jak se jasně identifikovat a odlišit od konkurence. Vizuální podoba společnosti je také častým aspektem, který u zákazníka vytváří první dojem. Je dobré, aby vás zákazníci i konkurence vnímali jako sebevědomý subjekt.

Zároveň, aby byl efekt co nejlepší, musíte působit esteticky, nezaměnitelně a hlavně jednotně. Vždy byste měli využívat stejné odstíny či kombinace barev, jaké barevné podklady lze použít pro vybrané logo, jaký font používat ve firemních tiskovinách apod. Všechno tohle bývá obsaženo v grafickém manuálu, který se v poslední době stává nezbytnou součástí každé společnosti, která dbá o komunikaci se zákazníkem. Nechte si také vytvořit jednotný a nezaměnitelný firemní styl, díky němuž si vás lidé zapamatují.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru