Inzerce: Hosting a registrace domén

Inzerce: Hosting a registrace domén

Na trhu existuje řada hostingových služeb. Denně vzniká mnoho nových stránek a projektů, které musejí být někde provozovány. Stejně tak k webovým stránkám patří jméno, které se musí umístit, aby bylo čitelné pro zákazníky. Registrátor domény nemusí být ale hostingem pro Váš projekt. Stejně jako založení společnosti nemusí probíhat jen v Čechách.

Datové služby

Pro svůj projekt potřebujete místo. Dostatečně velké, aby s určitou rezervou pojalo webovou stránku. V podstatě jsou běžné stránky optimalizovány do 10 – 20 MB místa. Mohou existovat větší projekty, ale ty již používají databáze. Zpočátku není třeba si na osobní stránky pronajímat velký prostor. Hlavní je takzvaný traffic, tedy provozní obrat stránek. Je jím počet uživatelů, kteří budou stránky navštěvovat a musejí být pro ně tedy stránky dostupné. Přehled cen za objem a rychlost přenesených dat je rozhodující pro volbu hostingu.

Hosting a software

Při volbě hostingu se musíte rozhodnout také pro systém, na jakém Vaše stránky poběží. Volba bývá poměrně prostá. Nejrozšířenějšími jsou Windows a Linux. A je jedno, jaký systém sami používáte na svém počítači. Z hlediska použitého softwaru se rozhodujete mezi Apache, IIS a TomCat. Při skriptování v PHP asi zvolíte Apache s Linuxem a při ASP nebo NET dáte přednost IIS a Windows.

Skriptovací jazyk a databáze

Pokud použijete PHP, tak ten nabízí převážná většina hostingů. Jiné jazyky jako ASP nebo CGI jsou méně rozšířené a po takovém hostingu se musíte více porozhlédnout. Databázi použijete zřejmě MySQL, protože je nejrozšířenější a má hodně hotových řešení. Většinou je předinstalovaná a lze ji ihned používat.

Domény

Jméno stránek je jako jméno firmy. Založení společnosti je svým způsobem alchymie, kde jméno je jedním z prvků úspěchu. Stejně tak je to s doménami. Musíte si vybrat zapamatovatelné jméno, které odráží předmět podnikání a nabídku služeb. Poté vyhledáte, zda je doména volná a můžete si ji objednat. Platba většinou probíhá ročně a doménu tedy pouze zaregistrujete a musíte ji znovu platit, jinak o ni přijdete. Není podstatné, kde a u koho jste si doménu zaregistrovali, převést ji na svůj hosting a svoje stránky můžete pomocí DNS záznamů.

Zakládání sro je stejně jednoduché nebo složité podle Vašich potřeb a znalostí jako výběr a platba za hosting. Založení společnosti můžete provést třeba na Slovensku a provozovat hosting v České republice. Jen je třeba se držet daňových zásad a zjistit si výhody takových řešení. Kvalitních hostingů je hodně a na Slovensku jsou nižší daně.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru