INZERCE: Jak vybrat vchodové dveře?

INZERCE: Jak vybrat vchodové dveře?

Možná uvažujete o koupi nových dveří, možná rekonstruujete dům nebo vybavujete úplně nový domov. Ve všech těchto případech máte na výběr z mnoha typů a materiálů. Jak vědět, který je ten správný?

Pokud vybíráte materiál, musíte vzít v úvahu:

  • Účel dveří
  • Styl okolí nebo prostoru, kam chcete dveře umístit
  • Rozpočet
  • Osobní vkus

Dřevo

Na mysli v tomto případě máme dveře vyrobené z velkých kusů dřeva. I když nezapomínejte, že celé z jednoho kusu bývají opravdu zřídkakdy. Hodí se všude tam, kde je potřeba zvuková či tepelná izolace. Pro vchodové je tedy dřevo ideální.

Dutinkové dřevotřískové jádro

Dveře s tímto jádrem se od výše zmíněných liší především tím, že jsou lehčí a levnější. Spíš by se dalo říct, že jsou vhodnější do interiéru. Jako vchodové rozhodně ne, jedině tak balkonové.

Sklo

Nezdá se vám to? I tenhle materiál lidé volí pro vchodové dveře! Skvěle totiž vypadají, mají dobré izolační vlastnosti, prostupuje jimi světlo a jsou pevné. Musíte si ovšem dát pozor na jejich konstrukci, ta má s pevností hodně co do činění. Samozřejmě se obvykle nevolí úplně čiré sklo, aby k vám nebylo vidět.

Ocel

Ocel je vůbec nejsilnějším materiálem, který si u dveří můžete přát. Vchodové si z ní běžně asi nekoupíte, protože se používá spíš pro bezpečnostní nebo schodišťové … Jenže přiznejme si, že vchodové dveře přece nemusíte mít pouze v domě či bytě. Mohou být i  v nějakém skladu či podobné větší budově, kde by se vám ocelové protipožární mohly hodit.

Hliník

Používá se jako náhrada oceli v bezpečnostních dveřích, avšak klidně si z něj pořídíte i vchodové dveře do bytu. Nemá ani dobré teplotní izolační vlastnosti, naopak působí spíše jako tepla nebo chladu. Běžně se však používá jako materiál pro rámy skleněných dveří a oken.

A víte co? Stejně pravděpodobně zvolíte to, co se vám bude nejvíc líbit designově. Třeba zrovna jsou v módě skleněné, ale pokud se vám sklo nelíbí, nikdy s ním nebudete spokojení. Důležité je mrknout, jaké možnosti jsou na trhu. Zkuste to třeba na www.artokna.cz. Zaměřte se na to, abyste správně zkombinovali svůj vkus s doporučením odborníků. Na Artokna  uvidíte, že takové kombinace skutečně lze najít. Jen tomu musíte věnovat trochu času. Vyplatí se to. Vždyť na ty dveře se budete nějakou dobu koukat a potřebujete, aby vám dobře sloužily.

Fotografie: Flickr - swarat_ghosh

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru