Dnes vyšlo 1 článků

INZERCE: Klidné posezení na zahradě

Jakou dovolenou máte v plánu? Pojedete někam k moři, na vodu, nebo upřednostňujete turistiku či výlety na kolech? Za odpočinkem nemusíte vždycky jezdit daleko. Spousta lidí si to ani neuvědomuje, ale sednout si jen tak s knížkou a jahodovým koktejlem na vlastní zahradu má taky své kouzlo.

Jen prostě musíte vědět, jak si tu kouzelnou atmosféru navodit. Začtěte se a uvidíte.

1. Umístění

Pokud si chcete na zahradě vytvořit místo, kde si budete moci opravdu odpočnout, je potřeba přemýšlet. Musíte vybrat místo, kde budete mít dostatečný klid. Rozhodně se nehodí, aby bylo například v blízkosti grilu nebo stříkající fontánky.

Také se zamyslete nad tím, zda na místo svítí nebo je úplně ve stínu, zda budete potřebovat slunečník apod. A v neposlední řadě zvažte výhled. Kam byste se při relaxaci chtěli koukat?

2. Izolace

Každý má občas rád trochu soukromí. Pokud se můžete chlubit obrovskou zahradou, určitě tam najdete místečko, kde bude úplný klid. Většina lidí tu možnost ale nemá. Proto zkuste vybrat místo, které je třeba aspoň z jedné strany chráněno živým plotem nebo nějakými rostlinami.

3. Lavička

Taková zahradní lavička někde pod stromem dokáže divy. Když si to představíte, určitě si hned vzpomenete na nějakou tu romantickou scénu s lavičkou pod rozkvetlým stromem. Lavičky samy o sobě navozují relaxační pocit, protože k čemu jinému by měly sloužit, než ke klidnému posezení?

lavicka

4. Lehátko

Druhá varianta odpočinku. Záleží na vás, jak hodláte odpočívat. Někdo třeba rád čte, a tak si klidně posedí pohodlně opřený na lavičce. Jiný si zase radši pěkně pospí na sluníčku na lehátku. Volba je jen na vás.

5. Židle a stůl

Možná by se tyhle kusy nábytku hodily spíše do jiné části zahrady, ale i tam, kde chcete odpočívat, by se vám mohly hodit. K odpočinku často patří i dobré jídlo a pití, a když ho nemáte kam položit, není to dobré.

6. Co s sebou

Když už máte relativně připravené prostředí a zbývá jen jít si odpočinout, pamatujte na lenost. Až se v klidu usadíte, už se vám nebude chtít vstávat. Takže si rovnou vezměte, co budete potřebovat. Něco sladkého, knížku, sluneční brýle, opalovací krém nebo osvěžující džus? Jasně, nejdete na piknik někam na vzdálenou louku a vrátit se můžete vždycky. Ale mnohem pohodlnější je, když máte najednou všechno po ruce.

7. Udělejte všechnu práci předem

Rozhodně si ale odpočněte až po práci. Pokud to totiž neuděláte, budou vás jen tížit myšlenky. A ten neokopaný záhonek, na který máte výhled, vás v relaxaci taky zrovna nepodpoří. Spíš si budete dělat starosti a přesvědčovat se, že by odpočinek už mohl skončit a mohli byste jít opět něco dělat.

8. Nenechte se rušit dětmi

Zkuste si opravdu udělat jen chvíli pro sebe. Všichni máme nárok na odpočinek, a i když to tak někdy nevypadá, svět se bez vás tu chvíli nezboří. Urvěte si čas pro sebe.

garden

9. Relaxujte ve dvou

No a pokud se někoho nemůžete zbavit, vezměte ho prostě s sebou. Relaxovat se dá přece i ve dvou. Pohodlně se usadíte, budete se krmit jahodami se šlehačkou, opalovat se a pokud to bude třeba kamarádka, můžete probírat nejnovější drby nebo módu.

10. Nezapomeňte se vrátit do reality

Uvidíte, že si budete aspoň na chvíli připadat jako v ráji. Nezapomeňte se ale včas vrátit do reality!

Fotografie: Flickr – Gail Siptak, SaphirQC

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru