Inzerce: Na dovolenou v devíti lidech? Žádný problém!

Doba dovolených se již kvapem blíží. A Češi zcela jistě začnou vyhledávat místo, kde stráví tu svoji. Stále je velmi oblíbená přeprava autem a v dnešní době není žádný problém naložit do vozu devět cestujících a vyrazit třeba směr Chorvatsko. 

Když jsem psal srovnávací test Lancie Voyager a Volkswagenu Multivan, tak mě napadla otázka, že někomu prostě mohou scházet ty dvě sedadla navíc. Začal jsem se tedy pídit po tom, jaké vozy s větším přepravním prostorem jsou v nabídce.

Na mysl mi přišly vozy jako Renault Trafic nebo Opel Vivaro. Devět lidí převezou bez problémů a dokonce si cestující budou moci vzít dostatek bagáže. Dalším adeptem kterému ale scházelo jedno sedadlo se stal Hyundai H1, zavazadlový prostor ani u něj nepatří k nejhorším.

Otázkou ale pro mě zůstalo, jestli má smysl kvůli pár cestám za mořem kupovat podobný vůz a nutně s ním jezdit každý den nebo ho mít někde uskladněný. Začal jsem pátrat po autopůjčovnách a příliš jsem toho nenašel. Třeba taková pražská autopůjčovna Fides nabízí zmiňované Vivaro za slušné peníze. A to už se člověku vyplatí si půjčit takový automobil třeba na 14 dní a pak ho vrátit a neřešit další výdaje.

Komentáře

Nahoru