Inzerce: Responzivní design bude brzy standardem

V minulosti bylo pro každou firmu nezbytné, aby si nechala zhotovit internetové stránky, jelikož stále více lidí vyhledávalo informace především prostřednictvím internetu. Samozřejmě postupem času se vše vyvíjelo, a to jak samotné vzhledy a trendy v nich, tak i různé technologie, a tak jsou dnes webové stránky prohlíženy nejenom na počítačích a noteboocích, ale také na tabletech, nebo i mobilních telefonech.  A právě z toho důvodu by mělo být prioritou každého majitele webu, aby měl responzivní web design, jelikož ten je pro tyto uživatele naprosto nezbytné. A poslední průzkumy ukazují, že jejich počet stále stoupá, a tak rozhodně není radno tuto skupinu podceňovat.

Běžné internetové stránky mohou být pro uživatele mobilů a tabletů značně nepohodlné, tedy z hlediska jejich prohlížení. Jenom málokdy se stránka načte na malém displeji celá, tedy ve své celé šířce. Je tak nutné web neustále posouvat, popřípadě měnit celkové přiblížení, což však může vést k tomu, že nebude čitelný text. Responzivní webové stránky však tento problém plně řeší. Tedy abychom byli konkrétní, právě ty se dokážou přesně přizpůsobit tomu, jak je daný displej velký. Toho lze docílit především díky vlastnosti Media Queries v CSS3, kdy dojde ke zjištění velikosti a rozlišení displeje, a následně se celý design upraví do přijatelné polohy. Může tak dojít k mírnému posunu prvků, ale to vše za účelem perfektního zobrazení a snadné uživatelské použitelnosti.

Sami majitelé telefonů a tabletů potvrzují, že mají raději takové stránky, které se jim na displej automaticky přizpůsobí. Tak proč právě u vašeho webu by se měli trápit s tím, že web je na malém displeji zobrazen špatně. Responzivní design se brzy stane naprostým standardem, a tak je dobré být v tomto ohledu o krok před konkurencí. A díky tomu budou klienti dávat přednost vám.

Komentáře

Nahoru