Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Znáte povinnosti, které nás čekají v souvislosti s konzumací, prodejem nebo výrobou alkoholu?

Alkohol patří mezi nápoje, které si čas od času dopřává téměř každý. Samozřejmě při jejich konzumaci jistě chceme, a dokonce to také očekáváme, že jejich původ bude zcela jasný. A také bude jasné i složení daného nápoje. A to je především ten důvod, proč má naše země zcela nový zákon, který se zaměřuje právě na samotný líh. Cílem zákona je zpřehlednění situace a také zjištění, kdo všechno se jeho prodejem aktivně zabývá.

Povinné označování lahví a lépe vyměřitelná spotřební daň

Především výrobci a prodejci tak budou mít řadu nových povinností, které my jako konzumenti jistě oceníme. Kromě toho, že jsou povinni zažádat o koncesi, a tak bude vytvořen jejich ucelený seznam, budou mnohem více kontrolováni. A to nejenom zda prodávají nezávadný alkohol, ale zda také odvádějí DPH, a v případě dovozu také clo. Řada z nich tak nesmí opomínat pravidelné hlášení do systému s názvem Intrastat, který byl v tomto ohledu zřízen.

Kromě toho přibývá také povinnost značení lihu. Ta tu samozřejmě byla již dříve, ale požadavky jsou mnohem přísnější, jelikož je nutné značit líh již od objemu 0,06 litru. To by mělo vést k tomu, že i vybíraná spotřební daň by měla činit vyšší příjmy, a v kombinaci s výše uvedenými nařízeními se již nebude možné jejímu placení vyhnout – tedy alespoň ne tak snadno, jako tomu mohlo být dříve.

Změn je několik desítek. Za neoznačený líh budou hrozit vysoké sankce

Je proto vhodné konkrétně vědět, jak daný zákon zní a co vlastně má každý výrobce, dovozce nebo i prodejce za povinnosti. V opačném případě totiž hrozí řada pokut. Je tak ideální cestou obrátit se raději na odborníka v dané oblasti, který vám pomůže projít džunglí zákonů, a mezi jeho nabízené služby patří vše, co se označování lihu, určení cla nebo spotřební daně týká. A samozřejmě vám pomůže s řadou dalších věcí.

Komentáře

Nahoru