Dnes vyšlo 1 článků

Inzerujte naruby za pár stovek

Inzerujte naruby za pár stovek

Chcete si užít legraci za pár stovek nebo skutečně potřebujete podat inzerát? Je to docela jedno, tady uspějete s oběma případy. Objevují se tu vážné inzeráty ale i takové, které vás donutí k úsměvu. Můžete zde například dostat stovku za to, když poznáte odkud je daná fotografie.

Co děláte takhle o vánočním volnu? Válíte se u televize a cpete se cukrovím? Jasně, jako každý. Tedy téměř každý. Josef Chmela a Martin Macků chtěli dělat něco smysluplného, a tak začali vyvíjet www.damstovku.cz. Postupně, když byl čas, tento projekt dodělali. K jeho spuštění došlo v březnu, ale pak se ještě pracovalo na novém designu. Ten byl nasazen v červenci, a tak už je teď projekt plně v provozu.

damStovku

Dám stovku se celá webová aplikace jmenuje proto, že tam můžete inzerovat v hodnotách 100 Kč – 900 Kč. Nic více, nic méně.
Slogan „Inzerujte naruby“  si můžete vysvětlit dvěma způsoby.

1. Inzerujte naruby. Je to jasné. Při klasické inzerci totiž napíšete, co nabízíte, a čekáte, kolik vám za to ostatní dají. Tady je to ale jinak. Napíšete, co požadujete a kolik jste za to ochotní utratit. Uveďme si příklad. Místo abyste nabízeli, že prodáte ojetý vůz Trabant za 700 Kč, tak zde nabídnete, že dáte 900 Kč tomu, kdo vám dodá ojetý Trabant.

2. Inzerujte na Ruby. Aplikace je totiž vytvořená v Ruby on Rails.

Jak to funguje?

Zadáte poptávku doplněnou o popisek toho, co žádáte, a fotografii či ilustrační obrázek. Na tuto poptávku vám kdokoliv může reagovat s nabídkou realizace. Vy si poté vyberete jednoho realizátora, který vaši poptávku realizuje. A tím je hotovo. Samozřejmě tedy mu ještě musíte zaslat slíbenou odměnu. :-)

stromDamStovku

Poptávky jsou také rozlišeny barevně:

  • Bílá: základní stav
  • Oranžová: pokud je třeba nějaké reakce
  • Zelená: pokud v poptávce něco běží (když se na ní pracuje)
  • Červená: pokud je v poptávce nějaký problém
  • Průhledná: nezveřejněné poptávky
  • Šedivá: ukončené poptávky

Tak teď už nezbývá než navštívit www.damstovku.cz. Jistě vás tam nějaká poptávka zaujme. Můžete se například za stovku vyfotit s velkým kocourem na hlavě nebo za stejnou sumu vytvořit pět pěkných poptávek. Za dvě stovky můžete zajít na masáž, uklidit někomu schody nebo za někoho dělat úkoly v Matlabu. A nebo zadat svoji vlastní poptávku, pokud také něco potřebujete.

O tom, jak se projekt vyvíjel, vyvíjí a bude vyvíjet a proč vlastně začal, si můžete přečíst na blogu http://damstovku.blogspot.cz/.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru