iPhone 5s zlevňuje! Zakoupíte ho už pod 9 000 Kč

Velice skloňovaným tématem předchozího měsíce byl nový iPhone SE, který z obchodů pomalu vytlačuje staršího bratra 5s. A z tohoto důvodu mohou příznivci iOS zařízení zakoupit model iPhone 5s za historické minimum, konkrétně za méně než devět tisíc korun. Vyplývá to z informací nákupního srovnávače Heureka.cz .

Z oficiálního internetového obchodu kalifornské společnosti Apple model iPhone 5s zmizel během minulého týdne. Technologický gigant do popředí své nabídky prodírá nový iPhone SE se stejným designem, nicméně lepšími parametry.

iphone5s

iPhone 5s zakoupíte už pod 9 000 Kč.

Spousta českých prodejců má starší verzi ještě na skladu. A aby se posledních zásob zbavili, začali zlevňovat. V únoru se pořizovací cena iPhonu 5s pohybovala nad hranici deseti tisíc korun. Aktuálně je k zakoupení iPhone 5s 16 GB podle Heureka.cz za 8 570 Kč. Ale najdou se ještě prodejci, kteří cenu 16GB verze drží nad hranicí čtrnácti tisíc korun. Pokud budete chtít větší interní úložiště, tedy 32 GB, potom zaplatíte nejméně 10 490 Kč.

iPhone 5s a jeho parametry

Apple iPhone 5s se představil jako první chytrý telefon, který disponoval 64bitovou architekturou. V té době tuto architekturu nabízely výhradně desktopové počítače a notebooky. Přestože se výrazně zvýšil výkon, prodloužila se výdržnost baterie. iPhone dokázal vydržet 250 hodin v pohotovostním režimu, 40 hodin při přehrávání hudby a 10 hodin při brouzdání na internetu přes Wi-Fi.

Naprostou novinkou u tohoto modelu byla zabudovaná čtečka otisků prstů Touch ID na domovském tlačítku pod displejem.

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru