iPhone Vás letos poprvé probudí až 3. ledna

iPhone Vás letos poprvé probudí až 3. ledna

Nadpis zní možná trošku žertovně, ale opak je pravdou. Nejedná se o silvestrovský vtípek, ale o důsledek chyby všech zařízení s operačním systémem IOS verze 4.0 a vyšší. Tato zařízení nedokáží opakovat zazvonění budíku nastaveného na jedno zazvonění. První dva dny nového roku tak mobily s touto chybou nezazvonily. Zatím však není jasné, zdali se tento problém objevil na všech zařízeních a zdali problém nastal u všech jednorázových budíků. Již teď však byl zaznamenán na všech verzích od 4.0.1, přes 4.1 až po nejaktuálnější verzi 4.2.1.

Problém se netýká budíků, které byly nastaveny na některé dny v týdnu. Ty zazvonily jak prvního, tak i druhého dne roku 2011. I přesto, že oba dva dny letos naštěstí vyšly na dny odpčinkové, 2. leden je neděle, je tento problém nepříjemný. Společnost Apple problém přiznala a okamžitě jej začala řešit. Podle jejího stanoviska začnou budíky opět zvonit již od pondělního 3. ledna.

Podobný problém s IOS nastal již dříve. Při posledním přechodu z letního času na zimní na přelomu října a listopadu, se zařízení s tímto systémem snad domluvila a zvonila o hodinu později. Paradoxně se to týkalo opakujících se budíků, tedy přesně naopak, než je tomu doposud.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru