Italský umělec tvoří provokativní pouliční umění

Italský umělec tvoří umění, kterým se nechce chlubit někde na stěnách galerie. Jeho jevištěm je město. A jeho inspirací pouliční umění. Tvoří totiž věci, které lidi denně potkávají a denně se jim zasmějí,. Avšak většinou neodhalí skrytou symboliku, která odkazuje na nějaký sociální problém.

Jak narušit každodenní a rutinní život lidí? Staňte si umělcem. Nebojte, nečtete nějaký PR článek zaměřený na to, abyste i vy začali ukazovat svoji kreativitu. Spíše chci ukázat italského umělce, který si říká Fra. Biancoshock, proč? Svým uměním se od ostatních umělců značně liší. Zatímco ostatní se snaží svá díla dostat do galerií, on se je snaží ukázat lidem na ulici. Proto za své „jeviště“ považuje město a jeho ulice. A co tedy dělá? Do různých míst instaluje své neobvyklé výtvory, které se vydávají za street art (pouliční umění). Možná by si někdo řekl, že to dělá jenom pro zábavu, popř. aby zahnal volný čas.

V jeho umění je skrytá symbolika

Avšak u některých jeho výtvorů bychom se mohli pozastavit a uvažovat nad různými sociálními problémy, které nás obklopují – chudoba, kapitalismus nebo ničení přírody… Výjevy těchto problémů bychom u jeho tvorby mohli nalézt například u bezdomovců, kteří jedí svoji večeři v popelnici. Nebo další (pro někoho vtipný případ), kdy u pařezu leží svíčky s fotkou stromu, který tam ještě před nedávnem stál. A ještě hromada dalších příkladů, mohu uvést anděla spícího na silnici s prázdnou láhví…

Dle jeho slov, které uvedl na svých stránkách se poměrně dlouho dobu nepovažoval za žádného umělce. Ale jeho původní myšlenka se změnila tehdy, kdy se jednoho krásného dne podíval do zrcadla a uvědomil si, co je a jaká je jeho práce.

 

fra.biancoshock2 fra.biancoshock3 fra.biancoshock4 fra.biancoshock5 fra.biancoshock6  fra.biancoshock10 fra.biancoshock11 fra.biancoshock13 fra.biancoshock14 street art


Zdroj: www.mymodernmet.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru