Jak by vypadal život, kdybychom na zemi neměli gravitaci

Gravitace je pro nás něco nepostradatelného. Avšak otázka, co se stane, když zmizí? Je pravdou, proč by jen tak zmizela gravitace, ale přece… Umíte si představit, že se vznášíte nad zemí, děláte různé akrobatické kousky a nikdo ani nic vás v tom neomezuje?
Uměli byste si představit, jak by tento svět vypadal, kdyby postrádal jednu z nejdůležitějších složek – gravitaci? Možná by několik prvních chvil byla zábava, neboť bychom nemuseli chodit, ale doslova jenom létat. Avšak tuto představu, která zní na první dojem dosti šíleně zrealizoval fotograf Bairon Rivera, který vytvořil sérii fotografií, které jak jsem říkal postrádají nejdůležitější složku, bez které si život nedokážeme představit. Sérii poměrně povedených fotografií, které si v řadách umělců a jeho fanoušků získaly velký obdiv, nazvat Levitace.

Lidé, kteří nejsou přilepeni k zemi

Na snímcích tedy nejdou lidé přilepení k zemi pod vlivem několikrát zmiňované gravitace, ale najdeme zde lidi, kteří mohou létat nebo dělat různé stojky a akrobatické triky ve vzduchu. Řekněte, kdo by si to nechtěl vyzkoušet….

zemská přitažlivost zemská přitažlivost2 zemská přitažlivost3 zemská přitažlivost4 zemská přitažlivost5 zemská přitažlivost6 zemská přitažlivost7 zemská přitažlivost8 zemská přitažlivost9 zemská přitažlivost10

zdroj: www.flickr.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru