Jak často ve světě padá internet?

Jak často ve světě padá internet?

New York nikdy nespí. Internet na rozdíl od něj ano. Tedy ne doslova a ne že by to bylo dobrovolně. Ale občas prostě padá. Však se vám to určitě taky někdy stává. A není to nic příjemného. Nicméně teď tu máme pěkný přehled toho, že v tom nejste sami. Internet padá po celém světě a to prakticky neustále.

Výzkumníci z University of Southern California zjistili, že internet po světě padá v závislosti na tom, jak je daná země bohatá. Což vlastně není nic překvapujícího. Bohatší země si mohou dovolit kvalitnější internet.

Veškeré zjištěné informace byly seskupeny do následujícího GIFu. Je na něm jasně vidět, že přístup k internetu je mnohem stabilnější v bohatších zemích, jako jsou Spojené státy. Chudší rozvojové státy, kterých si můžete všimnout především v Africe, jsou na tom daleko hůře.

„Tato data nám pomáhají vytvořit základ pro internet – pochopit, jak funguje, abychom měli lepší představu, jak je pružný jako celek, a abychom mohli rychleji odhalit problémy,“ vysvětlil John Heidemann, profesor z Institutu informačních věd.

internet-sleep

Heidemann dodal, že doufá, že budou zjištěné informace používány ke zlepšení širokopásmové infrastruktury a k předcházení výpadkům internetu.

Zdroj: University of Southern Carolina, fotografie: Flickr - Nathan

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru