Tisková zpráva: Jak cestují bohatí a kam se letos podívat

Praha, 11. června 2014 – Dobře zajištění Češi si na dovolené stále častěji dopřávají komfort na vysoké úrovni. Dokazuje to fakt, že trh luxusního cestování u nás meziročně roste o desítky procent. Průměrná cena luxusní dovolené je v současnosti 345 000 korun a její průměrná délka činí 9 dní. Očekává se, že v roce 2014 tento trh ještě dále poroste, stejně jako množství lidí, kteří si rádi připlatí za pohodlí a služby na míru.

Infografika

„Sektor luxusního cestování v České republice dlouhodobě roste, a to i navzdory nedávnému období krize. Jen v roce 2013 naše společnost zaznamenala nárůst tržeb o bezmála 50 %. Tento vzrůstající trend v dohledné době pravděpodobně neustane, ba právě naopak. Přibývá lidí, kteří velkou část života pracovali na manažerských postech nebo v různých formách podnikání, a nyní si chtějí zaslouženě odpočinout a získat nové zážitky. Například jen v loňském roce bylo 44 % dovolených, které jsme realizovali, za více než 250 000 korun. Každý dvacátý klient pak u nás utratil více než 1 milion korun za dovolenou,“ komentuje aktuální situaci na trhu luxusního cestování David Eder, CEO společnosti Exclusive Tours.

Délka dovolené a období cesty

Průměrná délka luxusní dovolené je 9 dní, přičemž 55 % dovolených trvá 8 až 14 dní. Délka cesty se příliš neliší od průměrné délky turistických pobytů. Ty se ale odehrávají především v letních měsících, naopak trendem v luxusních dovolených je únik za teplem v zimním období. Nejvíce se cestuje v únoru a říjnu. Naopak nejslabšími měsíci jsou květen a listopad.

Destinace

Až 40 % lidí míří na dovolenou na ostrovy v Indickém oceánu. Nejoblíbenější destinací jsou Maledivy, velmi populární je také Mauricius. Na popularitě ale neztrácí ani Evropa, kam cestuje okolo 30 % lidí. Nejedná se však o Chorvatsko, jež je stále hitem letních dovolených pro většinu Čechů, ale spíše
o Francii či Řecko, které patří mezi nejnavštěvovanější evropské destinace z pohledu luxusního cestování vůbec. Předpokládá se, že v roce 2014 zůstanou tyto trendy nezměněny.

Kdo cestuje a jaké volí ubytování

Takřka polovina dovolených (49 %) je realizována pro páry. Nejedná se však jen o mladé dvojice, ale především o starší páry s již odrostlými dětmi, které si chtějí užít klidnou dovolenou bez turistů
a hluku. 32 % pak tvoří dovolené pro tříčlenné či čtyřčlenné rodiny. Ubytování volí především v suitách (37 %) a vilách (30 %). Právě vily jsou nejčastější formou ubytování v ostrovních resortech.

Stravování

Většina cestujících volí ubytování se snídaní (48 %), popřípadě s polopenzí (38 %). Trendem je však stravování v hotelových restauracích formou À la carte. All Inclusive či plnou penzi, na rozdíl od turistických pobytů, využívá pouze 10 % cestujících.

„Již za první měsíce tohoto roku vidíme, že s největší pravděpodobností trh luxusního cestování opět meziročně poroste. Například naše společnost dosáhla v meziročním srovnání za prvních pět měsíců letošního roku zvýšení tržeb o 46 %. Jedním z důvodů dalšího růstu je zlepšení ekonomiky a větší ochota dobře zajištěných Čechů utrácet za zážitky,“ uzavírá David Eder.

###

 O Exclusive Tours:

Společnost byla založena v roce 2007. Od počátku se Exclusive Tours zaměřuje na poskytování poradenství a služeb v oblasti luxusního cestovního ruchu pro náročnou klientelu, která vyhledává ubytování v 5* hotelech, přepravu business / first class nebo privátními letadly. Společnost byla první, která se začala zaměřovat přímo na tuto klientelu, a i díky tomuto přístupu se jí podařilo dosáhnout toho, že dnes její služby využívá a pravidelně s ní cestuje několik stovek významných českých podnikatelů a manažerů. Exclusive Tours má 600 klientů, z nichž 400 se společností cestuje pravidelně. V listopadu 2012 zahájila Exclusive Tours podnikání na slovenském trhu.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Petr Mlejnek, Exclusive Tours: mlejnek@exclusivetours.com, +420 777 928 841

Gabriela Kolářová, Weber Shandwick: gkolarova@webershandwick.cz, +420 724 724 234

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru