Jak na Facebook smajlíky…

Jak na Facebook smajlíky…

Sociální síť Facebook je stále slavnější a slavnější. O tom se nebudeme bavit. Každého z Vás už určitě někdy napadlo „fejsnout“ nějakého pořádného smajlíka, který celému světu dá najevo Vaši aktuální náladu nebo názor. Chcete-li usměvavého, zamračeného, divícího se nebo například plakajícího smajlíka, mám pro Vás pár tipů jak na to ve statusech nebo chatu.

Ukážeme si například i zajímavý plugin do prohlížeče Firefox nebo třeba velice zajímavé a neobvyklé krále textových smajlíků.

Facebook smajlíci pro chat

Chatujete-li rádi a často, určitě Vás napadlo využívat i takzvané emotikony, tedy smajlíky. Chatování na Facebooku je skoro to samé, jako chatování na ICQ, Skypu, MSN a dalších. Také zde smajlíci fungují dle sloučenin různých znaků. Spojením dvojtečky a uzavřené závorky vznikne smajlík usměvavý a podobně. Ukažme si tedy i další smajlíky.


Ukázka smajlíků pro chat na Facebooku a pod nimi jejich kódy.

Smajlíka do chatu vložíte napsáním kódu pod obrázkem smajlíku na obrázku. Jak můžete sami vidět, nejvíce jsou použity závorky, dvojtečka a případně nějaké další znaky. Pokud je neumíte napsat, můžete čerpat z naší následující sady:

<    >    ;     |     _     –      *     ]      ^     ‚      :      (      )

TIP: Pokud chatujete skutečně často a opisování těchto kódů je pro Vás zdlouhavé, doporučujeme Vám využít plugin pro prohlížeč Firefox s názvem Facebook ChatBar, který nad chatovací okénko přidá sadu smajlíků na které stačí již jen kliknou a do textového pole se vloží sami.

Facebook smajlíci do statusu

Pokud nechatujete, na 100% jste se setkali se statusy. Určitě jste již někdy nějaký vyzkoušeli a zkusili jste odeslat i smajlíka. Nepovedlo se, jelikož status bar nepodporuje formátování textu, stejně jako obrázky, tedy smajlíky. Nic však není ztraceno, pokud nechcete využít neomezené možnosti psát pouze kódy smajlíků, které se sice nepřemění v obrázkovou formu, ale každý člověk ví, co znamenají, zkuste i smajlíky vyššího kalibru, jako například:

٩(-̮̮̃•̃)۶  ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶  ٩͡[๏̯͡๏]۶  ٩(-̮̮̃-̃)  (‚o’)  ٩(๏̯๏)۶  ٩(-̮̮̃ -̃)۶

Ne, nedělám si srandu. Přesně podobné smajlíky můžete použít do status baru a uvidíte, že výsledek bude stejný, tedy krásný. Podobné krále smajlíků na internetu naleznete hlavně v diskuzích, chatech a na podobných místech, kde vznikají další a další.

Držím Vám palce při Vašem dalším, smajlíky obdařeném, fejsbukování!

Diskutuje o Facebooku na: diskuzní fórum je tam fajn diskuze!

Komentáře

  • Alexis1565

    Přidej sem i dyžtak :poop: ;)

Nahoru