Jak na Facebook statusy…

Jak na Facebook statusy…

Nejpoužívanější věcí na Facebooku je určitě status bar, do kterého můžete vkládat různé Vaše nálady, názory, stavy, vtipy, Vaši aktuální činnost, co právě děláte nebo jste dělali, kam jdete nebo odkud jste přišli a další a další. Statusy na Facebooku jsou srdcem celé knihy tváří a tím pádem na ně existuje i pár triků a doporučení pro lepší ovládání právě status baru. V dnešním dalším článku o Facebooku Vám řeknu dva nejzajímavější, které využijete snad každý a jsou nedílnou součástí celého Facebooku.

Označení přítele nebo skupiny, stránky…

Chcete-li napsat, že jste právě byli venku s Pepou Nováků, kterého máte mezi přáteli na Vašem Facebooku, zkuste do statusu před jeho jméno napsat zavináč. Jméno se musí shodovat s jeho pravým jménem na Facebooku. Zkuste si tedy napsat @Pepa a v nabídce pod statusbarem Vám vyjedou možnosti. Máte-li v přátelích více Pepů, můžete si vybrat. Pokud jen jednoho, zvolíte si jej. Podobně, jako já na obrázku, kde jsem takto zajímavě kouzlil se svojí přezdívkou. Ta nám ukazuje plnou funkčnost i pro stránky a skupiny.


Ukázka výběru možností související se slovem „Atsor“.

Po zvolení přítel obdrží email s upozorněním na Vaše označení jeho samotného. Tím pádem o tom bude informován a nemusíte jej sami upozorňovat, či zvát na Facebook.

Rychlé přidání odkazu

Chcete-li na Facebook přidat zajímavý odkaz na Váš blog, pěkný obrázek, Youtube.com video nebo prostě jen na nějakou stránku na internetu, nemusíte zbytečně klikat na značku odkazu a podobné zdržováky. Stačí URL pouze zkopírovat do Vašeho statusbaru a odkaz se sám změní v klikatelný, známý a klasický odkaz na Facebooku. Stejně, jako na našem dalším obrázku.


Odkaz na naše fórum se automaticky změnil v normální odkaz na Facebooku i s informacemi.

To však není vše. Tento urychlovák je zvláště chytlavý na Youtube.com videa. Stačí do statusu vložit pravý odkaz na video a nenačte se pouze odkaz v podobě, jako je výše, ale plnohodnotný Youtube přehrávač, na který po odeslání stačí už jen kliknout. Do statusu můžete dát také zajímavé obrázky na Facebook.


Ukázka plnohodnotného Youtube videa ve Vašem statusu.

Pokud Váš status chcete obohatit o různé znaky, klikyháky a další zajímavé věcičky, doporučuji Vám vlákno Značky do statusů na Facebooku a podobně, kde podobné věci můžete lehce okopírovat a do statusu vložit.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru