Jak na společnost s ručením omezením? Je lepší jít na „vlastní pěst“ nebo investovat do ready-made?

Vody podnikání již nejsou jaké bývaly. Možná vám dříve stačilo k založení firmy několik desítek tisíc, nyní jsou ceny o trošku větší, pokud tedy chcete mít kvalitní firmu. Avšak jedno řešení je založit firmu na vlastní pěst nebo začít s již založenou a zažitou firmou. 

Společnost s ručením omezením „na vlastní pěst“

Pojďme se nyní třeba podívat na ceny při založení firmy s ručením omezením:

  • Sepsání zakladatelské listiny u notáře min. 3 200 Kč
  • Ověřování podpisů a listin, další stejnopisy zakl. listiny 500 – 2 000 Kč
  • Výpis z rejstříku trestů a z katastru nemovitostí 150 – 250 Kč
  • Ohlášení živností 1 000 Kč
  • Bankovní poplatky za účet pro složení základního kapitálu 0 – 1 500 Kč
  • Návrh na prvozápis do obchodního rejstříku 5 000 Kč
  • Výpis z obchodního rejstříku 70 – 140 Kč
  • Výpis z živnostenského rejstříku 100 – 200 Kč Zdroj: e-sro.cz

To jsou všechny nezbytné věci pro založení společnosti s ručením omezením. Sečteno a podtrženo 11 490,- Kč jenom za vyřízení toho, že máte vlastní firmu – nic víc. Pak ještě nesmíte zapomenout na základní kapitál, vybavení firmy, sídlo firmy…

Při podnikání musíte být draví a o krok napřed!

Při podnikání musíte být draví a o krok napřed!

Proč investovat tolik do společnosti, u které ani nevíte, zda bude natolik dravá a flexibilní, aby se dostala „na vrchol“? Proto je tu ta další možnost, která se zdá přijatelnější pro řadu podnikatelů

Ready-made společnost

To kouzlo spočívá v tak zvaných ready-made společností. Můžete si místo plného zařizování koupit již zažitou společnost s ručením omezením. Výhody? Nemusíte dávat základní kapitál, máte vlastní firmu do 24 hodin (u vlastního zařízení to většinou trvá dny, občas i týdny), firma již je evidovaná do OR (obchodního rejstříku), společnost nemá žádné závazky ani pohledávky a celkově – je to levnější!

Ready-made - rychlá a levná společnost bez zbytečného papírování

Ready-made – rychlá a levná společnost bez zbytečného papírování

Je jen na vás, jakou variantu si vyberete, ale důležité je spíš, kde…? Celkem silným jménem v této oblasti na českém internetu je webová služba Simply Office, díky které si může každý z vás levně a z pohodlí vašeho domova založit silnou společnost. 

Pokud jste se tedy rozhodli pro první variantu, tedy pro s.r.o. na vlastní pěst:
Webová stránka Simply Office nabízí celkem cenově přijatelné možnosti k založení. Investování do této služby má hlavně především nespočet výhod, za zmínku stojí nejen cena, ale i doba vyřízení, základní kapitál od jedné koruny, rychlé jednání, pobočky v Praze a Brně, možnost zapůjčení základního kapitálu. 

Pokud jste se rozhodli pro druhou variantu, tedy ready-made s.r.o. společnost:
17 900 – to je částka, za kterou máte možnost si koupit již registrovanou společnost s ručením omezením na již zmiňovaném portálu. Díky tomu máte možnost vlastnit flexibilní firmu v Praze či Brně, kde jsou mimochodem i kanceláře Simply Office. Dále máte firmu do 24 hodin, jste jediným vlastníkem a můžete začít podnikat, nemusíte zbytečně ztrácet čas a zákazníky vyřizováním potřebných papírů… Tak do toho! Začněte podnikat i vy se Simply Office.

foto: score.orgfremont

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru