Jak si pořídit prostory k podnikání?

Rozkvétající obchodní společnost se neobejde bez reprezentativních prostorů, které poskytnou perfektní zázemí všem vašim zaměstnancům. A jednu místnost v objektu si vyšperkujte, neboť se v ní budete setkávat se svými obchodními partnery a zákazníky. Nicméně najít komerční budovu, která by vám vyhovovala lokalitou a rozměry, není příliš snadné. A někdy pomoc realitního makléře přijde vhod, zejména pokud patříte mezi časově vytížené byznysmeny.

Investice do komerční budovy se pohybuje v řádech několika milionů korun, a proto byste ve svých požadavcích neměli dělat kompromisy. V první řadě byste se měli zaměřit na samotnou adresu, která vypovídá mnohé o prestižnosti společnosti. V samotném centru anebo blízko centra budete působit důvěryhodněji a velkolepěji než na okraji města anebo na vesnici.

kanceláře praha

Komerční nemovitost Vinohradská v Praze, cena 18 000 Kč za m2, Zdroj: Fincentrumreality.com

Realitní trh nabízí komerční nemovitosti, které zahrnují prostory všeho druhu. V jedné budově můžete mít kanceláře pro administrativní práci, prodejny s vašim zbožím a sklad pro uskladnění zásob. Nespornou výhodou je, že budete mít vše na jednom místě. A třešničkou na dortu je, že budete ještě blízko centra metropole (viz nabídka níže). Ale najít takové možnosti na vlastní pěst by byl nadlidský výkon, většinou je nezbytné nahlédnout do nabídek realitních kanceláří.

kancelář praha

Komerční objekt Zenklova, Praha Libeň, cena 24 900 000 Kč, Zdroj: Fincentrumreality.com

Proč spolupracovat s realitní kanceláří?

Internetové magazíny jsou přesycené informacemi, jak koupit nemovitost bez realitní kanceláře. Nicméně sám Jan Amos Komenský jednou řekl, že pokud si najmete lidi, kteří jsou chytřejší než vy, dokážete, že jste chytřejší než oni sami. Profesionální realitní kancelář má na poli s nemovitostmi bohatší zkušenosti a nenechá se napálit, což se o laicích říct nedá.

Dalším důvodem, proč spousta společností využívá služeb realitní kanceláře, je úspora času. A ten čas mohou investovat do rozvoje svého podnikání, zatímco odborník bude vyhledávat nemovitost vyhovující požadavkům. Nemusíte se trmácet na prohlídku objektů, které by nesplňovaly vaše nároky, protože realitní makléř nerelevantní nabídky odfiltruje. A pokud máte zájem pouze o pronájem komerčních prostor, nikoliv prodej, také vám vyhoví.

Velice často má realitní kancelář širší pokrytí, tudíž nesoustřeďuje se výhradně na jednu lokalitu. Dokáže uspokojit zájemce z Prahy, Brna i menších obcí. Diskrétnost je samozřejmostí. A v neposlední řadě makléři vyjednávají o ceně, neboť vyjednávání mají v popisu práce. Ušetřit tak můžete pár set tisíc korun. A závěrem vám zajistí veškerou administrativní činnost a dokumenty spojené s trasankcí.

Komentáře

Nahoru