Jak si přivydělat na účet Microsoftu?

Jak si přivydělat na účet Microsoftu?

Sto padesát tisíc dolarů si vydělali ti, kteří našli v novém Windows a v Internet Explorer jakoukoliv chybu, ty byly evidentně velké, neboť běžná odměna je několikanásobně menší.

Jako větší společnosti ( Google, Facebook) i Microsoft vyhradil 150 tisíc dolarů ze svého rozpočtu na odměnu tomu, kdo objeví chyby ve vyhledávači Internet Explorer a především ve Windows. Microsoft tak předešel případné špatné pověsti, která by mohla nastat, kdyby nějaký hacker chyby uveřejnil – mělo by to velký vliv na reklamy.

Chybu Microsoft nezveřejnil

Zmiňovaných sto padesát tisíc dolarů vyplatil Microsoft Jamesi Forshawovi z Contex Security. Chyba nebyla uveřejněná, ale můžeme předpokládat že byla doopravdy velká a dokázala umožňovat ovládání počítače přes internet bez vědomí majitele. O velikosti chyby nás přesvědčila nalezená chyba, neboť běžné (malé) chyby stojí většinou maximálně do jednoho tisíce dolarů.

Vtip za sto tisíc dolarů

Poměrně vtipné je, že dva z oceněných, kteří objevili chyby ve Windows a v Internet Exploreru pracují pro Google. A evidentně je pro ně hledání chyb ve Windows koníček, protože své vydělané peníze věnovali na dobročinné účely.

Štítky:

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru