Jak staří lidé používají sociální sítě?

Jak staří lidé používají sociální sítě?

Z internetového průzkumu, který zveřejnil Pingdom.com, vyplývají zajímavé informace ohledně věku uživatelů sociálních sítí. Průzkum zahrnuje sítě Facebook, LinkedIn, MySpace, samozřejmě i Twitter, Slashdot, Reddit, Digg, Delicious, StumbleUpon, FriendFeed, hudební Last.fm, Friendster, LiveJournal, Hi5, Tagged, Xanga, Ning, Classmates.com a Bebo. Průzkum využil geografické údaje USA a dále službu Google Ad Planner a další faktory pro vypočítání zjištěných výsledků.

Jak staří lidé využívají sociální sítě?

Průzkum prokázal, že sociální sítě využívají nejvíce lidé ve věku 35 až 44 let. Toto rozmezí představuje celých 25% všech uživatelů. Druhou nejpočetnější skupinou jsou lidé ve věku 45-54 let, kteří zahrnují 19%. Lidé ve věku do 17 let zahrnují 15%. Pouhá 3 procenta uživatelů jsou starší 65ti let. Celý graf můžete nalézt zde:


Zdroj: Pingdom.com

A jak jsou na tom jednotlivé sítě?

Průzkum tímto však neskončil. Povedlo se mu zjistit i věkové průměry uživatelů jednotlivých 19ti skupin. Z grafu vyplývá, že Facebook používá necelých 20% uživatelů mladších 17ti let a nejpočetnější je skupina lidí ve věku 45-54 let. Například síť Bebo zastupuje  44% lidí ve věku do 17ti let, kterých je například na MySpace více jak 30%. Uvedena byla i přesnější čísla a to například u Twitteru, kterého 64% uživatelů je starších 35ti let, kterých je na Facebook o 3 procenta méně.


Zdroj: Pingdom.com

Zdroj tohoto článku a originální průzkum naleznete zde.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru