Jak vybrat reproduktorovou sestravu, aby měli sousedé důvod volat městskou policii za rušení klidu v domě

Jak vybrat reproduktorovou sestravu, aby měli sousedé důvod volat městskou policii za rušení klidu v domě

Na krabicích bývá často velkým písmem zkratka PMPO, té si nevšímejte, to je nic neříkající číslo. Koukejte naopak po zkratce RMS.

Čím větší číslo tím lepší, jenže někteří podnikaví výrobci dají vysoké číslo RMS, jenže se jedná o součet všech satelitů + subwooferu, tedy čím více satelitů a větší výkon subwooferu, tím menší číslo zbyde na jednotlivé reproduktorky.

Čím je větší průměr membrány tím reproduktor více duní, když se bas kytarista a bubeník více opřou do svých hudebních nástrojů (pokud je udán v palcích tak pro centimetry vynásobme konstantou 2,54).

Pokud jste ale milovníci oper s vysokými tóny, kupte si raději více pásmové reproduktory, protože na vysoké tóny musí být průměr membrány naopak malý.

Pro poslech kvalitní nahrávky je dobré optické připojení k  PC či Hi-Fi sestavě a elektronkový zesilovač, protože se zde nevyskytuje tranzistorové šumění.

Aby jste neposlouchali chrastění plastů, vyberte si reproduktor, který má skříň z  kvalitního tvrdého masivního dřeva, např. dubu, buku.

Ještě několik technických dat na závěr, všímejte při výběru co největšího odstupu signálu od šumu v dB a velkého frekvenčního rozsahu v jednotkách Hertz nejlépe pod 100 Hz u basů a nad 20 kHz u výšek.

Bonusy můžou být ekvalizér na reproduktoru, napájecí zdroj mimo reproduktor, možnost odpojitelných kabelů (když se kabel poškodí, stačí koupit nový a nemusí se složitě spojovat), možnost přidělání na zeď, pozlacené připojovací konektory, redukce na jiné rozměry konektorů u jiných audiozařízení, dálkové ovládání s bateriemi, LED informační panely ….

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

 • Halamus

  Už je těším na pokračování: Jak vybrat mýdlo, aby neměli sousedé důvod volat městskou policii za šíření smradu v domě

 • Venca

  jenom premyslim, jestli autor vubec posloucha nejakou muziku? a kdyz jo, tak na cem? mam pocit, ze to bude nejaky MP3 prehravac a spunty do usi (s charakteristikou 60Hz – 12kHz za 150)
  protoze vazne vybirat na zaklade takovychto naprosto nesmyslneho mixu vseobecnych blabolu se opravdu neda.

  a jestli toto mel byt ‚vtipny clanek‘ …

  • Janik

   A ještě k tomu míchá repro a zesilovače dohromady :-(

  • muzika z youtube nebo MP3

   repro Labtec Pulse 385.

 • Militantní Kalužovec

  Michal Kolesa, odborník v každém oboru :D

 • Tomáš Jedno

  Kolesální blábol
  .
  .
  .
  … ostatně jako vždy

 • Whoossain

  Výborně, Michale. Nenech se odradit nenávistnými výkřiky závistivců. Ne každý má takový přehled a vědomosti o všem, jako ty, a někteří méně odolní jedinci to zkrátka nedokážou přenést přes srdce. Hned odpoledne si s vytištěným článkem zajdu vybrat nějakou sestavu do Bang & Olufsen a běda, jak mi nenabídnou reproduktory přesně podle tvých specifikací!

Nahoru