Dnes vyšlo 1 článků

Jak vypadá kočičí život z pohledu člověka?

Odpověď lehká, a kdo odpoví? Japonská fotografka, která vytvořila sérii zajímavých portrétů (jak jinak než) s kočkami, které si získali obdiv především kvůli svému kouzlu. Jakému? Potěšit, povzbudit a rozzářit den. Nyní hypotetická otázka, působí to i na vás?

Kočky a lidé… to jde docela dohromady. To se dá říci i o následující japonské autorce fotografií – Seiji Mamiya, která jistě zná recept s názvem „Jak nafotit úspěšné fotky pro internet.“, neboť její fotky se staly populárními po celém internetu.

Poselství

Asi i vy uznáte, že následují fotky v sobě nesou poselství milosti, hřejivosti a takového míru. Prostě a jistě, portréty s roztomilými zvířátky kombinované hřejivými intimní portréty.

Milovník už třetím rokem

Autorka sama o sobě říká, že je vášnivou milovnicí koček.  Jak se takový to nadšenec pozná? Plně se věnuje svým mazlíčkům už tři roky. Proto následující (řekl bych i netradičně pojaté) portréty nepojednávají o kočkách a jejich vzhledu, ale spíše se zaměřují na jejich povahu. Sama autorka tvrdí (a my to nepopíráme), že hlavním účelem jejich fotografií není vyhrávat různé fotografické soutěže, ale potěšit a rozzářit den. 

A jak to působí na vás?

caats15 cats1 cats2 cats3 cats4 cats5 cats6 cats7 cats8 cats9 cats10 cats11 cats12 cats13 cats14 cats16 

Zdroj: www.demilked.com

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru