Jak vypadá maďarský Budapešť v kráse nejlepšího rozlišení?

Nyní se vás zeptám, viděli jste někdy Budapešť v kráse nejlepšího rozlišení na světě? Pokud ne, máte tu příležitost zhlédnout ho právě nyní v rozlišení 4K. Jenom dodám, že autor nemá žádné milionové vybavení, stačila mu jen a pouze jeho zrcadlovka.

Krása Budapeště v tom nejlepším rozlišení, tak by se dalo nazvat video, které vytvořil filmař Joe Simon z Austinu. Krátký film nabízí úžasné pohledy na toto výjimečné maďarské město v tom nejlepším dostupném rozlišení, kterým je bezesporu 4K. Maďarské město zachytil prostřednictvím své zrcadlovky s 4K rozlišením, které je jenom pro představu dvakrát větší než rozlišení Full HD.

Time-lapse a hyperlapse

V jeho videu můžete naleznout také techniku, které se říká time-lapse (vyfotí několik snímků z jednoho místa a následně je spojí do videa). Dále ve videu používá i hyperlapse, což je téměř totéž jako time-lapse, akorát se vždy mění poloha fotoaparátu. A co z toho všechno vznikne? Na to se můžete podívat sami…

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru