Jaký byl rok 2010 pro Objevit.cz a co čekat v roce 2011?

Jaký byl rok 2010 pro Objevit.cz a co čekat v roce 2011?

Hodiny odbíjí dvanáctou, začínají první minuty nového roku. Venku již řádí ohňostroje a lidé si připíjí na začátek roku 2011. Náš magazín místo přípitku zveřejňuje zcela první článek v novém roce s jedenáctkou na konci a společně s ním si dovoluje Vám popřát všechno nejlepší v novém roce 2011, mnoho úspěchů, štěstí, lásky a opory ve svých přátelích. V tuto chvíli pravděpodobně odpočíváte po bujaré silvestrovské noci nebo si jakkoliv jinak užíváte první hodiny nového roku. Pojďte se společně s námi ohlédnou za uplynulým rokem pro Objevit.cz a podívat se na to, co nás čeká.

Rok 2010 je rokem začátků a seberealizace

Náš magazín odstartoval ke konci druhého měsíce roku 2010. Přesněji dne 18. února 2010, kdy zahájil svou činnost a ve 20:20 vydal první článek. Po necelém roce své existence slavíme společně s Vámi konec roku 2010, který byl pro nás, jakožto nováčka na českém internetu, velice zajímavý. Povedlo se nám překonat počáteční boom, přestát rychle přicházející pokles návštěvnosti a pomalu tato čísla navyšovat. Dokázali jsme si získat první čtenáře a vytvořit první rozhovory, z nichž nejvíce zaujal hlavně rozhovor s Patrikem Voglem, který shlédlo přes 2000 lidí a s Voltěchem Tučkem, který přes 1300 lidí. Právě rozhovory byly asi největším trhákem, který nám přivedl nejvíce čtenářů a zařadil nás nejvíce do internetového podvědomí. Ptali jsme se internetových podnikatelů, pana Ivana Sárköziho na Pagerank, pana Martina Schlemmera na podnikatelské fórum Webtrh.cz, či pana Petra Jeníka na aukční systém Werb.cz. Otázky jsme však podávali i rychlým hvězdám, například panu Petru Hejlovi ohledně jeho cíle porazit Google, či krásné dívce ze zvídavého dotazníku, Natálii Sadness. Rozhovorů jsme udělali celkem 13 a věřím, že byly na dobré úrovni.

Rok 2010 se u nás zapsal i jako rok seberealizace. Snažili jsme se stále zlepšovat svoje články, dále vyvíjet naše webové stránky a samozřejmě Vám nabízet co nejlepší informace a co nejlepší čtení ze světa technologií. I přes snad neporazitelnou konkurenční sílu jsme si získali pravidelné fanoušky a čtenáře, několikrát se nám povedlo konkurenci s nějakou informací předstihnout, ale hlavně jsme si snažili vzít ponaučení a jít stále kupředu. Náš tým redaktorů se stále zvětšoval, někdo ubyl, někdo zase přišel a podobně. Snažili jsme se psát magazín formou zábavy, nikoliv formou denní povinnosti. Chtěli jsem vynaložit nejen veškerou sílu, co můžeme, ale zároveň i chuť a „lásku“ věnovanou článkům a magazínu samotnému. Jak naše práce dopadla, to je už jen na Vašem uvážení.

Jelikož správa našeho magazínu není otázkou jednoho člověka a rozhodně to není levná záležitost, ať již po finanční nebo časové stránce, nesmím zapomenout poděkovat za sebe, jakožto za majitele a pachatele toho všeho, co si říká Objevit, celé naší redakci. Největší poděkování si zaslouží Daniel Suchý, náš hlavní programátor, jehož hlavní zásluhou je vůbec spuštění našeho magazínu, je pro nás nepostradatelnou osobou, které jsme velice vděční. Velké poděkování si však zaslouží i lidé mimo naší redakci, hlavně pan Petr Jeník, který nám v mnohém pomohl a velmi ochotně poradil. Poděkování patří i společnostem xHosting.cz a ONEbit.cz, u kterých jsme tento rok hostovali. Jelikož nemohu vyjmenovat všechna jména, co magazínu jakkoliv přispěla, dovolím si říci jen jediné, děkuji všem, co se na tvorbě magazínu podíleli a všem, co četli naše články.

Rok 2011 bude rokem velkých změn

V roce 2010 jsme pozastavili činnost našeho fóra RostWorld.cz. Bohužel nám z mnoha důvodů nebylo dopřáno jej spustit, čímž se omlouvám. Každopádně již brzy vše napravíme a fórum spustíme v plné své kráse a tak vytvoříme opět harmonii mezi uživatelskou diskuzí a zajímavými články ze světa internetu. Samotný magazín Objevit.cz čeká mnoho změn, pojďme se na ně podívat:

Nová forma článků, nová sekce Objevy
Doposud jsme se orientovali hlavně na publikování aktuálních událostí z online světa. Psali jsme o tom nejnovějším a nejzajímavějším, co se na internetu událo. Články však nebyly natolik dlouhé a natolik efektivní, aby naše čtenáře příliš zaujaly a proto jsme se rozhodly provést jednu ze zásadních změn. V roce 2011 chceme zkusit psát články rozsáhlejší, zajímavější a neomezovat se jen na události, ale i vlastní články. Jako první jsme spustily sekci Objevy, která hezky hraje s naším jménem a bude obsahovat skutečně naše objevy na internetu. Rádi bychom Vás také informovali o zajímavých projektech na internetu a přinesly Vám tak zajímavější informace.

Komentáře pro všechny
Celý rok nám chodily dotazy, proč jsou komentáře jen pro registrované a proč jsou s registrací takové problémy. Bohužel to byl důsledek pozastavení RostWorld.cz a proto nastaly tyto problémy. Nečekali jsme, že se celý problém tak protáhne, každopádně jsme po dlouhém a dlouhém uvažování a po doporučení několika lidí usoudili, že registrace nestanovíme jako povinné, ale otevřeme možnost komentovat pro všechny. Každý čtenář tedy bude moci přidat svůj názor. Tak i tak bude registrace povolena a dokonce doporučena. Pro nás to znamená větší kontrolu a stanovení pravidel, podle kterých bude možné komentovat. Komentáře budou povoleny v prvních dnech tohoto roku, pravděpodobně přes víkend.

Plánovaný update magazínu
V roce 2011 chystáme jednu velkou změnu. Přesně nechceme uvádět datum její realizace, ale chceme magazín převést na vlastní systém. Doposud fungujeme na WordPressu a jak jsme zjistili, dá se na něm rozjet i větší web. Obnáší to však problémy, web je příliš náročný na zátěž serveru, doplňky jej zbytečně zpomalují a s novým systémem chceme upravit i jeho funkce, možnosti ovládání a další. Čtenář by tuto změnu možná ani neměl poznat, odrazí se však na rychlosti a některých funkcích. Všechny změny však čekáme jako kladné.

Možnost Vašeho názoru
Při psaní některých článků bychom rádi dali prostor i Vám. Teď nemluvíme o komentářích, ale přímo o citacích v samotném článku. Zeptáme se buďto odborníků na dané téma nebo v komentářích aktivních uživatelů na jejich názor a ten zveřejníme přímo v článku. Chceme tak psát články „více pro čtenáře“ a třeba tak motivovat čtenáře k dalším diskuzím.

Další rozhovory
Již teď máme v redakci dlouhý seznam lidí, se kterými bychom rádi sepsali rozhovor. Několika z nich jsme již napsali a brzy budeme publikovat další rozhovory. Rádi bychom i od Vás slyšeli, s kým máme rozhovor udělat, kdo by Vás zajímal a koho máme informovat. Rozhovory děláme hlavně pro Vás, proto můžete i Vy vybírat. Napsat nám můžete do komentářů.

Změn nás čeká hodně, věříme, že se nám všechny povedou realizovat. Možná to nebude hned, ale vynaložíme pro to všechno možné úsilí. Budeme rádi, když budete náš vývoj sledovat společně s námi. Již v prvních dnech tohoto roku budete moci sledovat znatelné změny na úvodní straně magazínu, povolení komentářů a samozřejmě mnoho dalšího.

Pár slov na závěr

Kromě změn na Objevit.cz, spuštění fóra RostWorld.cz, se můžete skrze portál eRW.cz těšit i na další změny, kterými bude například rekonstrukce Plyšáčci.cz, jenž se pomalu blíží k samotnému finále a brzy bude dokončena. Již nějakou dobu také vyvíjíme vlastní RSS agregátor, kam budete moci i Vy sami přidávat weby, jejichž RSS chcete odebírat. Skrze magazín jste mohli zjistit, že jsme tento rok spustili nebo pomáhali spouštět například web PRzdarma.cz, FejsFórum.cz, LoveFórum.cz a další. Do budoucna máme v mysli několik dalších projektů, chceme se však zaměřit hlavně na zdokonalování těch stávajících a tak Vám poskytnou ještě kvalitnější služby.

Na závěr bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat za Vaší trpělivost s naším magazínem, za čtení našich článků a za to, že jsme si na nás udělali čas. Je pro nás nesmírně důležité vědět to, že nás čtete a že o nás víte, jelikož to je to, proč tento magazín děláme a proč píšeme všechny články. Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku a věříme, že se někdy opět setkáme, třeba v diskuzích pod článkem.

Jménem redakce Objevit.cz, Jiří Rostecký

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru