Dnes vyšlo 1 článků

Japonsko chce budovat futuristické město. V roce 2045 se v něm bude tyčit budova dvakrát vyšší než Burj Khalifa

V roce 1960 žilo ve městech pouze 34 % světové populace. Kdežto v současné době podle zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) žije ve městech 54 % světové populace. Vzestupný trend je spojený se stoupající hladinou moří, což je způsobené globálním oteplováním. A některým světovým metropolím hrozí přelidnění.

V Japonsku se rozhodli zahájit iniciativu jménem Next Tokyo, přičemž architekti by měli vytvořit futuristické velkoměsto. Stát by mělo v roce 2045. Stavební společnost Kohn Pedersen Fox Associates spojila síly se stavební společností Leslie E. Robertson Associates. Firmy chtějí navrhnout vizi nového města, které by mělo stát v tokijské zátoce.

tokyo-will-look-like-2045-including-mile-high-skyscraper-01

Futuristické město v roce 2045

Koncept města by měl zahrnovat futuristické prvky, které by měly obyvatele chránit před živelnými pohromami (zemětřesení a tajfuny). Ochrannou funkci by měly plnit konstrukce rozmístěné okolo rezidenční věže Sky Mile Tower. Lodě by neměly mít problém s dopravou do přístavu.

tokyo-will-look-like-2045-including-mile-high-skyscraper-02

Mrakodrap by měl být vyšší než Burj Khalifa

Dominantou celého projektu je mrakodrap Sky Mile Tower, který by měl být vysoký 5 577 stop (1 700 metrů). Budova by měla být dvakrát vyšší než Burj Khalifa (828 metrů), aktuálně nejvyšší budova světa. Mrakodrap by měl nabídnout obydlí pro 55 tisíc lidí. A samozřejmostí jsou také potřebná zařízení, jako nákupní centra, hotely, restaurace, tělocvičny, knihovny a zdravotní střediska.

Projekt Next Tokyo by plně využíval obnovitelné zdroje, a proto si v Japonsku získává stále větší popularitu.

Zdroj / Foto: Architectural Digest

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru